سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نشان عالی دانش بر سینه ۱۱ چهره دارای مرجعیت علمی می‌نشیند

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | شنبه، 02 تیر 1403 - 10:30
دومین دوره اعطای نشان عالی دانش دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران به اساتید و چهره‌های دارای مرجعیت علمی و تأثیرگذار در شش گروه تخصصی برگزار می‌شود.
علمي،دانش،دكتر،دانشگاه،تهران،علوم،پزشكي،دارا،اعطاي،پژوهشي،اس ...

رضا پورحسین، دبیر نشان عالی دانش دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: نشان عالی دانش دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران به ۱۱ استاد دارای مرجعیت علمی در حوزه‌های علوم اجتماعی و رفتاری، علوم انسانی و هنر، کشاورزی و دامپزشکی، فنی و مهندسی، علوم پایه و پزشکی و سلامت اعطا می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه شورای علمی نشان عالی دانش که متشکل از اساتید بنام حوزه‌های علمی مختلف از دانشگاه‌های سراسر کشور هستند در جلسات متعدد حضوری و مجازی به بررسی بیش از ۱۷۰ چهره علمی معرفی‌شده از سوی مراکز علمی کشور پرداخته‌اند، بیان داشت: همانند اولین دوره اعطای نشان عالی دانش دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران، منتخبان دومین دوره نیز از دانشگاه‌های مختلف کشور انتخاب شدند.
پورحسین افزود: ۱۱ ضابطه برای بررسی پرونده علمی و حرفه‌ای اساتیدی که در دومین دوره اعطای نشان عالی دانش معرفی شده بودند، مورد توجه بود که دارا بودن اثر نوآورانه علمی و پژوهشی در سطح ملی و بین‌المللی در مرزهای دانش، تأثیرگذاری اجتماعی، دارا بودن اثر نوآورانه علمی پژوهشی در سطح ملی و بین‌المللی و ایجاد موج نو، دارا بودن جایزه بزرگ بین‌المللی در زمینه‌های علمی و پژوهشی در رشته تخصصی استاد منتخب و داشتن شهرت ملی و جهانی در تخصص خود از جمله این ضوابط هستند.
او افزود: داشتن اثر علمی و پژوهشی در جهت تحقق اهداف علوم انسانی، دارا بودن آثاری در جهت توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان، کارآفرینی در سطح ملی شاگردپروری و هدایتگری علمی و به گونه‌ای که دانشجویانی از سوی استاد به عضویت هیأت علمی در آیند، شخصیت متین، رشد یافته و دارای تراز علمی و همسو با نظام جمهوری اسلامی از دیگر ضوابط مورد حائز اهمیت این نشان است.
دبیر نشان عالی دانش دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام کرد: در آئین دومین دوره اعطای نشان عالی دانش، یک مستند ۲.۵ دقیقه‌ای از هر یک از منتخبان پخش می‌شود و نشان عالی دانش از سوی رئیس دانشگاه تهران و رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران بر سینه این چهره‌ها نصب خواهد شد و لوح خطاطی تذهیب شده به همراه جوایز ارزنده به منتخبان اعطا می‌شود
این آئین با حضور رسانه‌های داخلی و خارجی از ساعت ۹ صبح روز دوشنبه ۴ تیر ماه ۱۴۰۳ در تالار علامه امینی دانشگاه تهران به تصویر کشیده خواهد شد.
در نخستین آئین اعطای نشان عالی دانش که در سال ۱۴۰۲ برگزار شد، استادان دکتر اعظم ایرجی زاد، دکتر عباس بازرگان، دکتر احمدرضا دهپور، استاد علی‌اکبر رشاد، دکتر عباسعلی زالی، دکتر حسین صفایی، دکتر سید کاظم علوی‌پناه، دکتر محمود فتوحی فیروزآباد، دکتر اردشیر قوام‌زاده، دکتر محمدمهدی کیانی، دکتر محمود مهرداد شکریه و دکتر محمدحسین نصر اصفهانی مفتخر به دریافت نخستین نشان عالی دانش کشور شدند.