خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

«حال خوب» روایتگر زندگی روزمره آدم های عادی است

مهر | اجتماعی و حوادث | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 10:56
تهیه کننده مستند حال خوب گفت: همه ما در شرایطی که با فشارهای اقتصادی و مشکلات معیشتی مواجه هستیم سعی می‌کنیم که حال خوب را به یکدیگر بدهیم.
مستند،زندگي،سوژه،مجموعه،مشكلات،توليد،روايت،ايده،ايراني،اكبري ...

خلاصه خبر

به بهانه اتمام تولید این مستند با سرکار خانم زهره نجف زاده تهیه‌کننده و رضا اکبری یکی از دو کارگردانان این مستند به گفت‌وگو نشستیم.
کارگردان دیگر این مجموعه مستند میثم غلامی است.
اینکه فرم مستند را انتخاب کردیم به این علت بوده است که مستند بیشترین ظرفیت را برای ارائه فضایی ملموس به مخاطب دارد؛ ما در این کار تنها انعکاسی از زندگی این افراد را به مخاطب خود نشان می‌دهیم.
محوریت مستند، ایرانی بودن سوژه‌ها و سادگی روایت است
بعد از ساخت این مستند ما توانستیم به ۹۰ درصد اهداف خود دست پیدا کنیم و آنچه را که در ذهن داشتیم در تولید مستند اجرایی کنیم.
من به دنبال یک سادگی روایت و نزدیک با ذائقه مخاطب بودم.
ما نمی‌خواستیم یک محتوای پیچیده به مخاطب ارائه دهیم.
تهیه کننده مجموعه مستند حال خوب گفت: محوریت مستند، ایرانی بودن سوژه‌ها و سادگی روایت است به گونه‌ای که وقتی مستند را می‌بینیم خیلی واضح می‌توان با آن ارتباط برقرار کرد.
اگر موضوع پیدا کردن سوژه را به عنوان یک مشکل و چالش در ساخت مستند حال خوب در نظر بگیریم ساخت حال خوب به نظر من چالش دیگری نداشت.
پیدا کردن سوژه به نظر کارگردان این اثر هم تنها چالش این مستند بود.
وی با بیان اینکه چهار سوژه از مستند حال خوب را از استان گیلان پیدا کردیم گفت: ۳ سوژه را آقای غلامی از استان لرستان پیدا کردند و خودشان آن قسمت‌ها را ساختند.
تهیه کننده این مستند با اشاره به اینکه سوژه‌ها از چنان شخصیتی برخوردار بودند که با نشان دادن زندگی روزمره آنها توانستیم حال خوب آنان را ضبط کنیم؛ گفت: ما به صمیمانه‌ترین حالتِ ممکن با آنان صحبت کردیم؛ وقتی با سوژه نزدیک باشیم، سوژه آن‌قدر پتانسیل دارد و آن‌قدر این فرد به پختگی رسیده است که از حواشی روزمره بیرون آمده و توانسته است که به وضعی برسد که وقتی در کنار هستیم با معاشرت حال خوب او را درک می‌کنیم.
امیدوارم با تولید این مستند بتوانیم این مفهوم را انتقال بدهیم؛ حقیقتاً نشان دادن حال خوب مثل خنده می‌ماند و قابل سرایت است.
این مستند در ۱۰ قسمت پنج تا شش دقیقه‌ای شرح حال و روایتگر زندگی ساده افرادی است که علی‌رغم مشکلات روزمره حال خوشی را برای خود و اطرافیان دارند.