سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

راه درمان آرتروز

مشرق | اجتماعی و حوادث | جمعه، 01 مهر 1401 - 06:18
متخصص جراحی ارتوپدی گفت:در طی زمان و حرکت‌های مداوم، غضروف زانو به تدریج ساییده می‌شود که به آن آرتروز زانو می‌گوییم. با ایجاد آرتروز، پایانه‌های عصبی آن ناحیه تحریک می‌شود و ایجاد درد می‌کند.
آرتروز،زانو،مفصل،سوال،پاسخ،ايجاد،ساييدگي،تركمان،جراحي،برنامه ...

خلاصه خبر

وی ادامه داد: در طی زمان و حرکت‌های مداوم، غضروف زانو به تدریج ساییده می‌شود که به آن آرتروز زانو می‌گوییم.تخریب لایه غضروفی بین دو استخوان با ایجاد آرتروز، پایانه‌های عصبی آن ناحیه تحریک می‌شود و ایجاد درد می‌کند.
کارشناس برنامه گفت: آرتروز و ساییدگی در همه مفاصل وجود دارد اما در مفاصلی که فشار بیشتری را تحمل می‌کنند، درگیری بیشتر است؛ مانند مفصل زانو که در اندام تحتانی بدن قرار دارد و بیشتر تحت فشار است.
مفاصل ناحیه گردن،ستون فقرات و بند آخر انگشتان دست،ب یشترین حالت آرتروز را تجربه می‌کنند.
کارشناس برنامه در پاسخ به این سوال که آیا استفاده از سرویس‌های بهداشتی ایرانی در بروز آرتروز زانو تاثیر گذار هستند؟، گفت: اگر زانو سالم باشد، ایجاد مشکل نمی‌کند اما در فردی که آرتروز و ساییدگی زانو دارد، بالا و پایین رفتن از پله‌ها، چهارزانو نشستن و دستشویی ایرانی، آسیب‌رسان خواهند بود.
ترکمان گفت: آرتروز به دو نوع اولیه و ثانویه تقسیم می‌شود.
این متخصص ارتوپدی بیان داشت: آرتروز زانو شایع‌ترین نوع آرتروز در انسان است، وی همچنین از آرتروز لگن و همچنین تنگی کانال نخاعی که به‌دنبال آرتروز ستون فقرات ایجاد می شود نام برد.