خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 27 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بومی سازی ساخت کاتالیست ها در راستای استقلال صنعتی کشور است

ایسنا | استان‌ها | شنبه، 25 دی 1400 - 15:42
مدیر عامل  شرکت پتروشیمی شیراز، بر لزوم بهره گیری از ظرفیت های توسعه در راستای به کارگیری توان داخلی و برای گذر از مرحله تحریم و کسب استقلال ایران اسلامی تاکید و اضافه کرد: یکی از راهکارهای موفقیت دراین عرصه مشارکت دادن شرکت‌های پتروشیمی در مسیر ساخت کاتالیست های تولید داخل است.
پتروشيمي،شركت،كاتاليست،نفت،گاز،توليد،صنعت،سرو،صنايع،دانش،بني ...

خلاصه خبر

در این همایش اطلاعات تخصصی به کارگیری از کاتالیست های شرکت نفت و گاز سرو در واحد متانول شرکت پتروشیمی شیراز توسط زارعی کرد شولی ارائه شد و مورد توجه شرکت کنندگان قرار گرفت.
دومین همایش دوسالانه بومی سازی کاتالیست در صنعت پتروشیمی و پالایش نفت با رونمایی از سه محصول کاتالیست ایران‌ساخت برگزار شد.
هم اکنون صنایع نفت، گاز و پتروشیمی می‌توانند بدون نیاز به واردات این محصول به مسیر خود ادامه دهند.
این گزارش حاکسیت که در این مراسم که با حضور جمعی از مدیران و فعالان فناور صنعت نفت، گاز و پتروشیمی برگزار شد، دستاوردهای ایران‌ساخت و فناوری‌های بومی این حوزه معرفی شدند.
بر این اساس، نسل جدید کاتالیست‌های سنتز متانول، پری ریفرمینگ، فرمالدهید تولیدشده توسط شرکت دانش بنیان نفت و گاز سرو، به صنایع نفت، گاز و پتروشیمی تحویل داده می شود.
ایران با تولید ۱۴ میلیون تن متانول در سال، نقشی مهم در منطقه ایفا می کند و با رسیدن به سهم ۲۲ میلیون تن به یکی از تعیین کنندگان کلیدی تبدیل خواهد شد که برای استمرار حرکت در این مسیر، تولید کاتالیست ها نقشی مهم و کلیدی ایفا می کنند.