خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 30 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تظاهرات ضد صهیونیستی در 54 شهر مغرب

تسنیم | بین‌الملل | شنبه، 25 فروردین 1403 - 12:54
شهروندان مغرب با برپایی 114 تظاهرات و تجمعات ضد صهیونیستی در 54 شهر این کشور خواستار توقف نسل کشی فلسطینیان در نوار غزه شدند.
غزه،مغرب،ساكنان،صهيونيستي،تظاهرات،نوار،شهر،تجمعات

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، تشکیل غیردولتی « هیئت مغرب برای یاری امت» با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: در سایه عید فطر و در اولین جمعه ماه شوال، شهروندان با برپایی 114 تظاهرات و تجمعات ضد صهیونیستی در 54 شهر همبستگی خود را با ساکنان نوار غزه اعلام کردند.
شرکت کنندگان در این تظاهرات و تجمعات ضد صهیونیستی شعارهایی در محکومیت نسل کشی ساکنان غزه و هدف قرار دادن شهروندان فلسطینی توسط ارتش اسرائیل سردادند و محاصره نوار عزه ، گرسنه نگهداشتن ساکنان آن و تلاش برای کوچ اجباری فلسطینیان را محکوم کردند.
به نوشته روزنامه القدس العربی، مردم مغرب با حمل پرچم‌های فلسطین و پلاکاردهایی بر حمایت خود از ساکنان غزه تاکید کردند و خواستار ارسال فوری کمک‌های بشردوستانه برای آنان شدند.
تظاهرات دیروز در شهرهای مختلف مغرب از جمله دارالبیضاء ( دومین شهر پس از پایتخت ) اکادیر ( غرب ) و طنجه ( سومین شهر مهم ) و تطوان ( شمال ) برگزار شد و این بیست و هفتمین جمعه پیاپی بود که مردم مغرب در حمایت از فلسطین و محکوم کردن جنایات نظامیان صهیونیستی در غزه به خیابان‌ها آمدند.
از زمانی که نظامیان صهیونیستی به نوار غزه حمله کرده‌اند افزون بر 33 هزار شهروند فلسطینی به شهادت رسیده‌اند که بیشتر آنان را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.
انتهای پیام/