خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 14 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

وکلا نقش برجسته ای در احقاق عدالت در جامعه برعهده دارند

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 20:47
اردبیل-رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: وکلا به عنوان بخشی از دستگاه قضائی نقش تعیین کننده ای در احقاق حق و عدالت در جامعه بر عهده دارند وحمایت از مظلوم مهمترین ابزار سنجش کارایی آنان است.
قضائي،دادگستري،استان،اردبيل،سند،رئيس،تحول،كانون،دستگاه،اقدام ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسین کثیرلو عصر چهارشنبه در بیست و پنجمین جلسه شورای معاونین دادگستری استان اردبیل در قالب نشست هم اندیشی با هیأت مدیره مرکز و کانون وکلای دادگستری استان اردبیل اظهار کرد: اقدامات خصمانه پارلمان اروپا در قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست سازمان‌های تروریستی را محکوم می‌کنیم چرا که اینگونه دشمنی روزافزون دشمنان با ملت ایران نشان از استیصال و درماندگی آنان در مقابل اقتدار و قدرت ملت ایران به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.
رئیس کل دادگستری استان اردبیل افزود: سند تحول قضائی از اسناد مهم و مورد تأکید مقام معظم رهبری و رئیس قوه قضائیه است که در دادگستری استان تمام توان و تلاش خود را بر اجرای دقیق و صحیح این سند به کار بسته ایم.
استفاده از ظرفیت حقوقدانان در آگاهی دهی قضائی به مردم
رئیس کل دادگستری استان اردبیل با بیان اینکه یکی از مهمترین دلایل اصلی بروز اختلافات و دعاوی در بین مردم ناشی از عدم آگاهی از قوانین و مقررات است، گفت: باید نهادهای فرهنگی از جمله صدا و سیما و سایر رسانه‌ها با استفاده از ظرفیت‌های حقوقدانان دستگاه قضائی و جامعه وکلا به آگاهی دهی و اطلاع رسانی به مردم از قوانین و مقررات اقدام کنند.