سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

سینما با طعم مساوات

ایسنا | استان‌ها | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 13:31
از شانزدهم تا بیست و یکم مهرماه، به یمن برگزاری سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، سینما ساحل و فلسطین چهارباغ، از هیاهوی کودکان پذیرایی می‌کرد و یکی از بخش‌های ستودنی این جشنواره، اکران فیلم‌های مناسب‌سازی شده برای افراد نابینا و ناشنوا بود.
فيلم،جشنواره،معلوليت،كودكان،كودك،سينما،شنوايي،مترجم،نوجوان،د ...

خلاصه خبر

ایسنا/اصفهان از شانزدهم تا بیست و یکم مهرماه، به یمن برگزاری سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، سینما ساحل و فلسطین چهارباغ، از هیاهوی کودکان پذیرایی می‌کرد و یکی از بخش‌های ستودنی این جشنواره، اکران فیلم‌های مناسب‌سازی شده برای افراد نابینا و ناشنوا بود.
برای درک بهتر حس و حال این کودکان در پردیس سینمایی ساحل با آنان به گفتگو نشستم.
زمانی تصریح کرد: کنار دیگران بودن و بهره‌مندی از امکانات رفاهی به اندازۀ دیگر شهروندان، حس خوب مساوات، برابری و هماهنگی را القا می‌کند.
ویدا شیبانی هم حرف دوستش را پی گرفت و گفت: این حس زیبا تنها برای یک‌بار یا دو بار در سال بوده و تکرار ناپذیر است، اگر در سایه حمایت قرار بگیریم و همه فیلم‌ها حتی در تلویزیون نیز مترجم و زیرنویس داشته باشد برابری بیشتری را با جامعه لمس و احساس خواهیم کرد.
از ماهان منصوریان، کارگران و مستندساز دربارۀ این بخش از جشنواره سؤال کردم و او پاسخ داد: بخش‌های جنبی اکران مخصوص کودکان دارای معلولیت شنوایی و بینایی و نیز، تماشاخانه سیار دو نقطه عطف مهم در سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان بود.
جواد شیردل، فیلم‌نامه‌نویس و مستندساز نیز خاطر نشان کرد: برای کسب لذت باهم فیلم دیدن نیاز است که بنیاد سینمایی هماهنگی و همکاری کافی و لازم را داشته باشد تا فیلم‌ها برای نابینایان و ناشنوایان مناسب‌سازی شود اما متأسفانه این اقدام زیبا تنها یک‌بار در سال در سینماها روی می‌دهد.