خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 01 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پایگاه عبری زبان دبکا : سفر منطقه‌ای پامپئو شکست خورده است

تسنیم | بین‌الملل | دوشنبه، 24 دی 1397 - 18:45
یک پایگاه اطلاع رسانی صهیونیستی از کوتاه شدن سفر مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا به منطقه بعد از شکست تلاش هایش برای متقاعد کردن کشورهای عربی به منظور همسویی با سیاست‌های ضد ایرانی واشنگتن خبر داد.
كوتاه،نوشته،رهبران،متقاعد،زبان،فارس،پايتخت،متحده،خليج،ايالات ...

خلاصه خبر

دبکا همچنین با اشاره به توئیت بامداد امروز دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که در آن گفته بود ما عقب نشینی خود را از سوریه آغاز کرده ایم و در صورتی که داعش مجددا شکل بگیرد ما از یک پایگاه نزدیک به آنها حمله ور خواهیم شد و نیز تهدید ترکیه به ویرانی اقتصادی در صورت حمله به کردها ، تمام این اظهارات را برای برطرف کننده نگرانی رهبران کشورهای عربی کافی ندانست.
دبکا همچنین به نقل از منابع نظامی (ترجیحا صهیونیستی) فاش کرد نام بردن از احتمال استفاده آمریکا از یک پایگاه نزدیک که در توئیت دونالد ترامپ به آن اشاره شده است ، پایگاهی است که ارتش آمریکا کار احداث آن را در فرودگاه شهر نفت خیز کرکوک عراق آغاز کرده است.
به نوشته این پایگاه عبری زبان ، پامپئو در کنار سفر به پایتخت های شورای همکاری خلیج فارس به عراق هم سفر کرد ، کشوری که دو هفته قبل از آن اجازه فعالیت در خاک سوریه را از بشار اسد رئیس جمهور این کشور با هدف مبارزه با داعش گرفته بود.
دبکا اعتراف می کند همسویی عراق با تهران و دمشق ، می تواند مانع به کارگیری جنگنده های آمریکایی از پایگاه های موجود در خاک عراق شود وحتی تلاش هایی برای خارج کردن نیروهای ایالات متحده از عراق هم در حال شکل گیری است.