خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 08 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حزب الامه: دولت عمر البشیر می‌خواهد موجی از کشتار راه بیندازد

تسنیم | بین‌الملل | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 14:50
حزب الامه سودان در واکنش به تهدید دولت خارطوم به برخورد شدید با معارضان اعلام کردند: دولت عمرالبشیر می خواهد موج جدیدی از قتل و کشتار راه بیندازد.
دولت،سودان،تظاهرات،خارطوم،تهديد،بيانيه،حزب،اعلام،گروه،الامه

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، اتحادیه مشاغل و احزاب و گروه های مخالف دولت خارطوم چهارشنبه گذشته اعلام کردند که به تظاهرات مسالمت آمیز خود تا سرنگونی دولت عمرالبشیر ادامه خواهند داد.
وزارت اطلاع رسانی دولت سودان نیز با انتشار بیانیه ای تصریح کرد تدابیر قانونی لازم علیه کسانی اعمال خواهد شد که دعوت به خشونت، ترور سیاسی و تغییر دولت با توسل به قوه قهریه کنند.
دبیرخانه حزب الامه که بزرگترین حزب سیاس مخالف دولت خارطوم است، در واکنش به تهدید دولت سودان به سرکوب شدید مخالفان با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: این تهدید دولتمردان خارطوم با هدف نابودن انقلاب مردم سودان و فروپاشی ائتلاف معارضان "آزادی و بیان" صورت گرفته است.
به نوشته روزنامه سودان تریبون، حزب الامه با تاکید بر اینکه تظاهرات مردم سودان در مرحله پیشرفته ای قرار دارد، تاکید کرده است که دولت عمرالبشیر با این تهدیدات می خواهد موج جدیدی از قتل و کشتار تظاهرکنندگان به راه بیندازد.
با وجود این ، احزاب و گروه های عضو ائتلاف "آزادی و بیان" از تهدیدات دولت خارطوم نمی ترسند چرا که این دولت را فاقد مشروعیت می دانند.
ما ملت سودان را صاحب اصلی قدرت می دانیم و این ملت حکم برکناری عمر البشیر را صادر کرده است.
در این بیانیه آمده است: تهدید دولت به سرکوب تظاهرات عملا در حال اجراست.
کشتار تظاهرکنندگان توسط مردان مسلحی صورت می گیرد که هویت آنان مشخص نیست.
خودروهایی که به سلاح های جنگی مسلح شده اند اما آرم و نشان قانونی ندارند به سمت مردمی حمله می کنند که تظاهرات مسالمت آمیز برپا کرده اند.
در تظاهرات مردم سودان طی سه ماه گذشته 51 نفر جان خود را از دست داده اند اما دولت خارطوم قربانیان این تظاهرات ر ا 31 نفر اعلام کرده است.
انتهای پیام/