خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 953631 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

موضوع شیمیایی بخشی از توطئه علیه سوریه است

مهر | بین‌الملل | پنجشنبه، 14 آذر 1398 - 01:33
معاون وزیر امور خارجه سوریه در گفتگو با شبکه خبری المیادین این کشور را عاری از هرگونه تسلیحات شیمیایی دانست و این موضوع را توطئه علیه دمشق برشمرد.
شيميايي،سوريه،سلاح،سازمان،تيم،تسليحات،منع،ذخاير

به گزارش خبرگزاری مهر، معاون وزیر خارجه سوریه موضوع سلاح های شیمیایی را بخشی از توطئه علیه این کشور برشمرد که از سال ۲۰۱۳ آغاز شده است.
«فیصل المقداد» در گفتگو با شبکه خبری المیادین گفت: نخستین بمباران شیمیایی در سوریه در خان العسل توسط گروه های مسلح روی داد و غرب از ارسال تیم حقیقت یاب در این خصوص خودداری کرد.
وی افزود: هنگامی که تیم تحقیق باید روانه خان العسل می شد با خبر انجام حمله شیمیایی در «جوبر» غافلگیر شدیم.
المقداد اظهار داشت: سوریه به سازمان منع استفاده از سلاح های شیمیایی پیوسته و این سازمان اعلام کرده است که دمشق تمام ذخایر شیمیایی خود را تحویل داده است.
سوریه مخیر شد تا بین انهدام سلاح های شیمیایی در سوریه یا خارج یکی را انتخاب کند و ما گزینه انتقال به خارج را انتخاب کردیم.
معاون وزیر خارجه سوریه در ادامه خاطرنشان کرد: هر کس می گوید سوریه بخشی از ذخایر شیمیایی خود را حفظ کرده است باید به ما بگوید مشخصا این ذخایر کجاست؟
سوریه کاملا عاری از انواع سلاح های شیمیایی یا کشتار جمعی است در حالی که اسرائیل این تسلیحات را در اختیار دارد.
المقداد تصریح کرد: تروریست ها از سلاح شیمیایی علیه ارتش سوریه استفاده کردند و این سلاح ها را در درگیری ها بین یکدیگر نیز مورد استفاده قرار دادند.
کشورهای غربی از برگزاری جلسه استماع به تیم حقیقت یاب در خصوص سلاح های شیمیایی در سوریه امتناع کردند.
وی گفت: آمریکا بر سازمان منع استفاده از تسلیحات شیمیایی سیطره افنکنده و تیمی تشکیل دادند که گزارش ها و تحقیقات را جعل کرد و ما گزارش های صادره از سوی این سازمان را به رسمیت نخواهیم شناخت.
تیم سازمان منع انتشار تسلیحات شیمیایی به منظور هماهنگی با گروه های مسلح و کلاه سفیدها به ترکیه می رفت.
المقداد تاکید کرد: ترکیه و برخی کشورهای عربی از جمله عربستان گروه های تروریست را به مواد شیمیایی تجهیز کردند و ما در این خصوص ادله داریم.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 953631 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.