خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 03 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حسین راغفر : ترکیه سالی دوبار دستمزدها را با نرخ تورم همسان می‌‌کند

اعتماد | همه | جمعه، 01 تیر 1403 - 21:18
حسین راغفر در ادامه افزود: در کشور ما تولیدکنندگان و عرضه کنندگان از افزایش تورم نفع می‌برند چرا که هزینه‌ای که به آنها متحمل می‌شود متناسب با تورم نیست و این مهم است که تناسبی در خصوص تورم و حقوق ها داشته باشیم
تورم،افزايش،دستمزدها،راغفر

حسین راغفر گفت: در کشور ما تولیدکنندگان و عرضه کنندگان از افزایش تورم نفع می‌برند چرا که هزینه‌ای که به آنها متحمل می‌شود متناسب با تورم نیست و این مهم است که تناسبی در خصوص تورم و حقوق ها داشته باشیم
کد خبر: 664210 | ۱۴۰۳/۰۴/۰۱ ۲۰:۰۸:۱۲
کارشناس مسائل اقتصادی گفت: یکی از ایرادهای اصلاحات اقتصادی ما این است که تورم زیاد داریم اما دستمزدها را سرکوب می‌کنیم و این سیاست باعث فقر و نارضایتی بیشتر مردم می‌شود.
حسین راغفر در گفتگو با خبرفوری اظهار کرد: در ترکیه دستمزدها سالی دوبار با نرخ تورم همسان می‌شود این موضوع خود به خود به افزایش تورم کمک می‌کند اما از طرفی همین امر کمک می‌کند عرضه کننده که همان متقاضی نیروی کار است از ترس اینکه تورم افزایش پیدا کند و آنها به ناچار مجبور به افزایش دستمزدها شوند، در راستای کنترل تورم تلاش کند.