خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 04 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

هدف گذاری توانیر برای کاهش 15 درصدی مصرف برق

تسنیم | استان‌ها | یکشنبه، 27 خرداد 1403 - 16:49
مدیرعامل شرکت توانیر گفت: امسال با اجرای همزمان طرح های پاداش صرفه جویی و پویش با انرژی، هدف گذاری 15 درصدی کاهش مصرف برق محقق خواهد شد.
برق،شركت،گيلان،توانير،مديرعامل،استان،مشهدي،رجبي،مشتركان،توزي ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت توانیر ‌در نشست با مدیران شرکت برق گیلان با بیان اینکه حدود 33 درصد از کل برق تولیدی کشور که معادل 32 تا 33 هزار مگاوات است، توسط بخش خانگی مصرف می‌شود، اظهار کرد: این میزان در ساعت اوج بار تابستان به دلیل استفاده از وسایل سرمایشی به 50 درصد می‌رسد.
وی از شهروندان خواست تا در ساعات اوج بار، حتی المقدور از وسایل برقی پرمصرف نظیر اتو، جاروبرقی، ماشین لباسشویی و یا ظرفشویی استفاده نکنند.
رجبی مشهدی گفت: طرح‌های وزارت نیرو و شرکت توانیر برای گذر از پیک، مشوق محور هستند و امسال با اجرای همزمان طرح‌های پاداش صرفه جویی و پویش با انرژی، هدف‌گذاری 15 درصدی کاهش مصرف برق محقق خواهد شد.
مدیرعامل شرکت توانیر با بیان اینکه مشترکان می‌توانند از طریق وب اپلیکیشن Ba-energy.
ir در جریان این پویش قرار بگیرند، تصریح کرد: مشترکان متناسب با میزان کاهش انرژی، امتیاز دریافت می‌کنند و با شرکت در قرعه‌کشی از جوایز ارزنده‌ای مانند خودرو، لوازم خانگی و کالای دیجیتال بهره‌مند می‌شوند.
مسعود صادقی خمامی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان نیز در جریان سفر یک روزه مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل توانیر با اشاره به وضعیت مشترکان و مختصات شبکه‌های موجود و ظرفیت‌ها و چالش‌های صنعت برق گیلان اظهار کرد: گیلان از لحاظ شاخص تعداد مشترک، رتبه پنجم کشور را دارد و از لحاظ طول شبکه فشار ضعیف با قریب به 19 هزار کیلومتر رتبه دوم را در کشور به خود اختصاص داده است.
وی با بیان اینکه توزیع برق گیلان با چالش‌های متعددی مواجه است، گفت: قدمت بالای تجهیزات، عدم دسترسی به شبکه و تجهیزات در برخی مناطق به دلیل صعب‌العبور بودن، شرایط آب هوایی شامل رطوبت بالا، وقوع تندباد، سیل، برف سنگین و غیره از جمله چالش‌های برق در این استان است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان به تشریح تمامی اقدامات انجام شده در حوزه‌های مختلف از جمله بهره برداری، مدیریت مصرف، مهندسی و نظارت، دیسپاچینگ و فوریتهای برق و همچنین برنامه ریزی و بودجه پرداخت و افزود: افزایش سرقت از شبکه، تغییر کاربری زمین و ساخت ویلا و به تبع آن هجوم بار سرمایشی در فصل تابستان از دیگر چالش‌های این شرکت قلمداد می‌شود.
صادقی خمامی گفت انتظار داریم شرکت توانیر نگاه ویژه‌ای به استان گیلان به دلیل مشکلات و عقب ماندگی‌های موجود داشته باشد.
انتهای پیام/