سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رسانه‌های عبری:عملیات النصیرات سودی برای نتانیاهو نداشت - تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | دوشنبه، 21 خرداد 1403 - 13:54
رسانه ها و کارشناسان صهیونیستی با اشاره به اینکه استعفای بنی گانتس و دیگر اعضای کابینه جنگ اسرائیل یک عقب گرد بزرگ برای این رژیم است تاکید کردند عملیات آزادی 4 اسیر در حمله به النصیرات، سودی برای نتانیاهو نداشت.
بني،نتانياهو،جنگ،كابينه،اعلام،رژيم،استعفاي،صهيونيستي،اسرائيل ...

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، در پی استعفای «بنی گانتس» و دو عضو ارشد دیگر کابینه جنگ رژیم صهیونیستی، رسانه‌ها و مسئولان اسرائیلی با اشاره به اینکه عملیات آزادی 4 اسیر در حمله به اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه برای «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم سودی نداشت، گزارش دادند: اعلام این استعفاها از کابینه جنگ اسرائیل یک گام بزرگ به عقب است.
در این زمینه «عمیت سیگل» تحلیلگر امور سیاسی در شبکه 12 رژیم صهیونیستی اعلام کرد که بنی گانتس گفته بود ما هرگز به قبل از 7 اکتبر برنمی‌گردیم.
اما روند سیاسی که اکنون در اسرائیل می‌بینیم یک عقب‌گرد بزرگ و بازگشت به قبل از این تاریخ است.
به ویژه استعفای بنی گانتس و دیگر اعضای کابینه جنگ اقدامی خطرناک و گامی به عقب است.
کارشناسان صهیونیست همچنین معتقدند که اگر گانتس مطمئن بود نتانیاهو به سمت معامله تبادل اسرا برای آزادی اسیران اسرائیلی حرکت می‌کند استعفا نمی‌داد.
از طرف دیگر «آمنون آبروموویچ» تحلیلگر امور سیاسی رژیم صهیونیستی در شبکه 12 این رژیم با اشاره به دوراهی بزرگی که وزرای فاشیست اسرائیل و بنی گانتس، نتانیاهو را در آن قرار داده بودند اعلام کرد: نتانیاهو ترجیح می‌دهد رضایت «ایتمار بن گویر» وزیر امنیت داخلی و «بزالل اسموتریچ» وزیر دارایی خود را جلب کند و به این ترتیب تضمینی برای حفظ قدرت خود داشته باشد، تا اینکه بخواهد با جلب رضایت بنی گانتس و گادی آیزنکوت، امنیت اسرائیل را تضمین کند.
همچنین رسانه‌های عبری اعلام کردند: نتانیاهو می‌خواست از بازگشت 4 اسیر اسرائیلی جهت ارائه تصویر پیروزی برای خود سوء استفاده کند اما به این هدفش نرسید.
این رسانه‌ها گزارش دادند: انتظار می‌رود که نتانیاهو به «گدعون ساعر» پیشنهاد بدهد تا جانشین بنی گانتس در کابینه جنگ شود و اگر ساعر نپذیرد نتانیاهو، انحلال این کابینه را بررسی خواهد کرد.
بنی گانتس شب گذشته با اعتراف به شکست در پیشبرد روند جنگ رسماً کناره‌گیری خود از کابینه جنگ را اعلام کرد و خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شد.
این سخنان بنی گانتس، نتانیاهو را خشمگین کرد و وی در واکنشی تند به این صحبت‌ها گفت: اسرائیل در حال حاضر در جنگی برای ادامه بقای خویش قرار دارد و اکنون زمان سخن گفتن درباره انتخابات و تبلیغات انتخاباتی نیست.
در پی اعلام استعفای بنی گانتس، «گادی آیزنکوت» و «هیلی تروپر» دو وزیر عضو حزب بنی گانتس که همراه او در کابینه جنگ بودند نیز در نامه‌های جداگانه استعفای خود را اعلام کردند.
بلافاصله بعد از اعلام استعفای اعضای کابینه جنگ رژیم صهیونیستی، سرتیپ «آوی روزنفیلد» فرمانده لشکر غزه ارتش صهیونیستی هم در نامه‌ای برای فرماندهان ارشد جنگ با اعتراف به شکست از منصب خود استعفا کرد.
این استعفاهای دومینو وار که به فاصله بسیار کوتاهی انجام شد، شادی نتانیاهو بعد از آزادی 4 اسیر صهیونیست را بر هم زد و بار دیگر بحران بزرگی که گرفتار آن است را به وی یادآوری کرد.
انتهای پیام/