خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 31 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تِراِشتگن: نداشتن فناوری خط دروازه شرم‌آور است - تسنیم

تسنیم | ورزشی | دوشنبه، 03 اردیبهشت 1403 - 12:53
دروازه بان بارسلونا بابت عدم وجود فناوری کنترل خط دروازه در اسپانیا از مسئولان فوتبال این کشور انتقاد کرد.
اسپانيا،فناوري،لاليگا،دروازه،شكست،خط،فوتبال،لاليگاي

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مارک آندره تِراِشتگن در پی شکست 3 بر 2 شب گذشته (یکشبه) بارسلونا مقابل رئال مادرید در هفته سی‌و‌دوم لالیگای اسپانیا، با اشاره به صحنه بحث‌برانگیز دقیقه 28 که شوت لامین یامال به نظر از خط دروازه رئال رد شد، اما داور با بررسی VAR آن را گل اعلام نکرد، گفت: نداشتن فناوری کنترل خط دروازه (در فوتبال اسپانیا) شرم‌آور است.
پول زیادی در فوتبال در گردش است، اما برای آنچه که لازم است، مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.
وی همچنین درباره اینکه چرا بارسلونا در این ال‌کلاسیکو شکست خورد، اظهار داشت: به غیر از تصمیمات بحث‌برانگیز داوری، ما مرتکب اشتباهات زیادی شدیم و موقعیت‌های زیادی را به هدر دادیم، در حالی که در این موقعیت‌ها باید بهتر کار کنیم.
این شکست ضربه بدی به ما در راه کورس قهرمانی زد.
چندی پیش برنامه «لارگرو» از شبکه رادیویی «کادنا سِر» اسپانیا خبر داده بود که فناوری کنترل خط دروازه در رقابت‌های فصل 24-2023 لالیگا وجود نخواهد داشت.
خاویر تباس رئیس سازمان لالیگا و مسئولان این لیگ حاضر نشده‌اند هزینه‌ سه میلیون یورویی برای استفاده از این فناوری در لالیگا را به فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) بپردازند.
این فناوری برای اولین بار در رقابت‌های سوپرجام اسپانیا در سال 2020 مورد استفاده قرار گرفت و از آن تاریخ به بعد سازمان لالیگای اسپانیا از این فناوری در مسابقات باشگاهی اسپانیا بهره می‌برد، اما استفاده از این فناوری در فصل جاری منتفی شد.
در فیلم زیر صحنه بحث‌برانگیز ال‌کلاسیکوی شب گذشته را می‌بینید:
.
انتهای پیام/