خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 09 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

متا به اینستاگرام چت‌بات هوش مصنوعی اضافه می‌کند

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | شنبه، 25 فروردین 1403 - 14:41
برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی از اضافه‌شدن این چت‌بات هوش مصنوعی به اینستاگرام خبر داده‌اند.
هوش،مصنوعي،Meta،AI،متا،ويژگي

یکی از توسعه‌دهندگان اپل در شبکه اجتماعی ایکس ادعا کرد که در اینستاگرام به Meta AI دست پیدا کرده است.
یکی از سخنگویان متا به Engadget اعلام کرده است:
«تجربیات مبتنی بر هوش مصنوعی ما در مراحل مختلف توسعه قرار دارند و ما درحال آزمایش طیفی از آنها به‌صورت عمومی با ظرفیت محدود هستیم.» بنابراین این ویژگی هنوز برای تمام کاربران در دسترس نیست.
هرچند تک کرانچ در گزارش خود اشاره‌ کرده که در نوار جستجوی اینستاگرام به هوش مصنوعی Meta AI دسترسی پیدا کرده است، اما انگجت می‌گوید این ویژگی در بخش پیام‌های خصوصی اینستاگرام نمایش داده شده است.
درهرصورت، با ضربه‌زدن روی این ویژگی، کاربران می‌توانند درست مانند مکالمات خود با دوستانشان، با هوش مصنوعی متا نیز مکالمه داشته باشند.
خبرنگار انگجت توضیح می‌دهد که از Meta AI خواسته است که ریلز‌هایی از گربه‌ها را به او نشان دهد و چت‌بات متا نیز به‌سادگی این کار را انجام داده است.
نکته قابل‌توجه دیگر منوی همبرگری چت‌بات است که با ضربه‌زدن روی آن، صفحه زیر نمایش داده می‌شود که در آن لیستی از اقداماتی که Meta AI می‌تواند انجام دهد به کاربر نمایش داده می‌شود.
متا نیز مانند سایر غول‌های فناوری، قابلیت‌های هوش مصنوعی به سرویس‌های خود اضافه می‌کند و هم‌اکنون درحال توسعه قابلیت‌های هوش مصنوعی متفاوت دیگری برای آنهاست.
اخیراً در گزارش دیگری به توسعه قابلیت هوش مصنوعی برای نوشتن متن استوری‌های اینستاگرام اشاره شده بود.
منبع: دیجیاتو