خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 31 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

همدستی ۱۵ نهاد آمریکایی با آزمایشگاه چینی ساخت کووید ۱۹+عکس

مشرق | بین‌الملل | شنبه، 25 فروردین 1403 - 03:06
به گفته‌ی رند پل، چندین نهاد فدرال و موسسه آمریکایی در جریان ساخت ویروس کووید ۱۹ نه تنها کاملا از پروژه مطلع بودند که بعضا با آن همکاری فنی و مالی هم صورت دادند.
ويروس،موسسه،آژانس،پل،ووهان،پيشنهاد،پروژه،ايجاد،مقامات،آمريكا ...

به گزارش سرویس جهان مشرق، در حالی که شواهد زیادی در مورد منشاء COVID-۱۹ وجود دارد، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی، رند پل در حال انجام تحقیقات خود در مورد این موضوع است.
پل در مقاله‌ای در روز سه شنبه(۹ آوریل) در وبگاه شبکه فاکس نوشت که مقامات دولتی از ۱۵ آژانس فدرال "در سال ۲۰۱۸ می دانستند که موسسه ویروس شناسی ووهان در تلاش برای ایجاد یک ویروس کرونا مانند COVID-۱۹ است.
"
این مقامات می‌دانستند که آزمایشگاه چینی پیشنهاد ایجاد یک ویروس شبیه کووید ۱۹ را دارد و با این حال، حتی یکی از این مقامات این طرح را برای عموم فاش نکرد.
در واقع، ۱۵ آژانس آگاه به این پروژه به طور مستمر از انتشار هرگونه اطلاعات در مورد این تحقیقات هشدار دهنده و خطرناک خودداری کرده اند.
به گفته‌ی این سناتور آمریکایی، مقامات دولتی که حداقل ۱۵ آژانس فدرال را نمایندگی می کنند، در مورد پروژه‌ای که توسط موسسه آمریکایی موسوم به اتحادیه بهداشت زیست محیطی پیتر دازاک و موسسه ویروس شناسی ووهان پیشنهاد شده بود، مطلع شدند.
پتر دازاک، رابط اصلی آزمایشگاه ووهان با نهادهای امریکایی
پل در مورد پروژه DEFUSE صحبت می کند؛ پروژه‌ای که نام و محتوای آن در پی افشای اسنادی که موسسه هلندی DRASTIC به آن دست یافت، فاش شد.
طبق آن پژوهش، «آژانس تحقیقات دفاعی پیشرفته» آمریکا یا DARPA پیشنهادی از سوی موسسه آمریکایی EcoHealth دریافت کرد تا یک تحقیقات از نوع «سود از عملکرد» (gain of function) روی کرونا ویروس خفاش انجام دهد.
توئیت نماینده کنگره آمریکا، مایک گالاگر در سپتامبر ۲۰۲۱ درباره‌ی نقش موسسه آمریکایی اکوهلث در ساخت ویروس کووید ۱۹
و به گفته رند پل، مقامات ۱۵ آژانس از این موضوع اطلاع داشتند.
در حالی که این پروژه به صورت رسمی از سوی دارپا تامین مالی نشد چرا که در رده‌ی «بسیار خطرناک» دسته‌بندی شد.
پل می نویسد:
"این پروژه، پروژه DEFUSE، پیشنهاد کرد که یک محل برش توسط آنزیم فورین را در یک ویروس کرونا قرار دهد تا یک ویروس کایمریک جدید ایجاد شود که به طور تکان دهنده ای شبیه به ویروس کووید-۱۹ باشد.
"
و این به چه معناست؟
این بدان معناست که حداقل ۱۵ آژانس فدرال از ابتدای همه‌گیری می‌دانستند که موسسه‌ی EcoHealth و موسسه ویروس‌شناسی ووهان در سال ۲۰۱۸ به دنبال بودجه فدرال برای ایجاد ویروسی هستند که از نظر ژنتیکی بسیار شبیه به COVID-۱۹ باشد.
به نوشته‌ی رند پل، پیتر دازاک این پیشنهاد را پنهان کرد.
رالف باریک، دانشمند دانشگاه کارولینای شمالی، یکی از همکاران پنهان در پروژه DEFUSE، نتوانست فاش کند که موسسه ویروس شناسی ووهان قبلاً پیشنهاد ایجاد ویروسی مشابه COVID-۱۹ را داده است.
آزمایشگاه ویروس‌شناسی ووهان
او نوشت:
"و اکنون می دانیم که ۱۵ آژانس این پیشنهاد را شنیدند و وقتی هر آژانس متوجه شد که COVID-۱۹ به طرز عجیبی شبیه به ایجاد ویروس پیشنهادی DEFUSE است، هیچ یک از مدیران آژانس حاضر نشد تا به مردم هشدار دهد که ممکن است این ویروس ساخته‌ی دست بشر باشد و بنابراین قبلاً دستکاری شده تا به راحتی بین انسان ها منتقل شود.
"
پل در ادامه می نویسد که موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی(NIAID) به ریاست آنتونی فائوچی نه تنها در مورد پیشنهاد DEFUSE مطلع شد، بلکه "آزمایشگاه راکی مانتین" در زیرمجموعه‌ی موسسه تحت ریاست او به عنوان شریک موسسه ویروس شناسی ووهان در آن پروژه‌ی شوم در اسناد ثبت شده است.
توئیت رند پل درباره‌ی نقش آنتونی فائوچی در این توطئه بزرگ علیه بشریت
آنتونی فائوچی: کسی که هم در ساخت ویروس نقش داشت و هم توسط رسانه‌ها به عنوان «قرشته نجات» از کرونا معرفی می شد!
در همین حال، پژوهشگر ایان لیپکین، یکی از نویسندگان مقاله‌ی پوششی "منشاء نزدیک"، که به عنوان سند آزمایشگاهی نبودن ویروس کووید ۱۹ بسیار مورد استناد قرار گرفت) نیز بخشی از طرح DEFUSE بود - که او نیز هرگز آن راز را علنی نکرد.
پل می نویسد: "آیا NIAID به ما هشدار داد؟
آیا آنتونی فائوچی به ما هشدار داد؟
نه!
همه بر لب‌های خود مهر سکوت بر خود زدند.
"