خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دعوت مسئولان و علما بوشهر برای‌ حضور در راهپیمایی روز قدس

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 15:30
مسئولان، علما و روحانیون استان بوشهر، ضمن محکومیت حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق و شهادت سرداران و رزمندگان سپاه اسلام، مردم استان را به شرکت گسترده و پرشور در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کردند.
روز،قدس،رژيم،جهاني،راهپيمايي،بوشهر،محكوم،فلسطين،حضور،جنايات، ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، در آستانه روز جهانی قدس اقشار مختلف مردم در گفت‌وگو با خبرنگاران تسنیم در شهرهای مختلف استان بوشهر برای حضور در این مراسم در راستای حمایت از ملت مظلوم فلسطین به ویژه مردم غزه و محکوم کردن جنایات کودک‌کشان صهیونیستی اعلام آمادگی کردند.
روز جهانی قدس را نماد حق طلبی و آزادی‌خواهی
در این راستا امام جمعه بوشهر روز جهانی قدس را نماد حق طلبی و آزادی‌خواهی و ظلم‌ستیزی با مستکبران جهان از جمله رژیم غاصب اسرائیل دانست و اظهار داشت: در این روز نمایش وحدت و یکپارچگی جهان اسلام در حمایت از قدس شریف و مردم مظلوم فلسطین و محکومیت رژیم اشغالگر قدس به نمایش گذاشته می‌شود.
آیت‌الله صفایی بوشهری با دعوت از اقشار مختلف مردم استان بوشهر برای حضور حماسی در راهپیمایی روز قدس تأکید کرد و گفت: مردم ولایت‌مدار بوشهر همواره در دفاع از مردم فلسطین و محکوم کردن جنایات کودک‌کشان صهیونیستی از هیچ کوششی فروگذاری نمی‌کنند و فردا بار دیگر اقتدار خود را در این عرصه نشان می‌دهند.
روز جهانی قدس به همه مردم جهان تعلق دارد
استاندار بوشهر هم روز جهانی قدس را نماد اقتدار اسلام و مسلمانان دانست و بیان کرد: این روز دیگر تنها متعلق به مسلمانان نیست بلکه همه اقشار مردم در جهان در محکوم کردن جنایت رژیم جعلی اسرائیل وارد میدان می‌شوند.
احمد محمدی‌زاده افزود: مردم استان بوشهر با حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس با دیگر جنایات این رژیم جعلی را محکوم می‌کنند.
وی یادآور شد: مردم همیشه در صحنه استان بوشهر با شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس اقدامات وحشیانه رژیم غاصب اسرائیل در کشتار کودکان، زنان و دیگر مردم بی‌دفاع و تخریب بیمارستان‌ها و مدارس در غزه را محکوم خواهند کرد.
حمایت قاطع اهل سنت از جبهه مقاومت و مردم مظلوم فلسطین
علما و روحانیون اهل سنت استان بوشهر نیز، ضمن محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی مردم استان را به شرکت گسترده و پرشور در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کردند.
شیخ خلیل افرا امام جمعه موقت اهل تسنن شهر کنگان با محکومیت جنایات اسرائیل غاصب در حمله به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق و شهادت جمعی از مستشاران نظامی ایران و کشتار مردم بی‌دفاع غزه از مردم انقلابی استان برای شرکت گسترده در راهپیمایی روز قدس دعوت کرد.
عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس اهل سنت کشور بر حمایت قاطع خود از جبهه مقاومت و مردم مظلوم فلسطین به ویژه غزه تأکید و ارتکاب جنایات رژیم صهیونیستی را را محکوم کرد.
به‌زودی شاهد نابودی این رژیم جعلی خواهیم بود
شیخ خلیل افرا از «عملیات طوفان الاقصی» را به عنوان یک خروش و انعکاس بزرگ از روح مقاومت یاد کرد و افزود: فروپاشی رژیم اشغالگر قدس روز به روز نزدیک می‌شود و ان‌شاءالله به‌زودی شاهد نابودی این رژیم جعلی خواهیم بود.
«شیخ حمزه کردی» امام جمعه اهل تسنن جزیره شمالی بخش بندر ریگ هم با محکوم کردن جنایات کودک‌کشان رژیم صهیونیستی بر حضور پرشور آحاد مردم ایران اسلامی در راهپیمایی روز قدس تأکید و تصریح کرد: این روز جهانی، روز دفاع از اسلام، حق و حقوق مسلمانان و انسانیت است.
وی با بیان اینکه مردم مسلمان و مظلوم فلسطین بیش از 70 سال است که تحت اشغال، ظلم ، ستم و جنایت‌های غیرانسانی رژیم غاصب صهیونیستی هستند گفت: این رژیم غاصب و جعلی با هیچ معیار قانونی، شرعی و انسانی مطابقت ندارد.
حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس وظیفه همگان است
امام جمعه اهل تسنن جزیره شمالی بخش بندر ریگ اضافه کرد: این رژیم منحوس در 6 ماه گذشته هزاران انسان بیگانه از جمله کودکان و زنان و مردان بی‌دفاع در غزه را به شهادت رسانده و همچنان به اعمال غیر انسانی و جنایت خود ادامه می‌دهد.
شیخ حمزه کردی ادامه داد: حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس ، دفاع از اسلام، حقوق مسلمانان و انسانیت و نیز لبیک به ندای امام راحل و رهبر معظم انقلاب است.
شیخ محمد فاروقی هم با محکوم کردن حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق و شهادت شماری از رزمندگان مجاهد و خستگی‌ناپذیر میدان‌های نبرد حق علیه باطل خاطرنشان کرد: حضور پرشور آحاد مردم در راهپیمایی روز قدس امسال متفاوت با دیگر سال‌ها است و باید با حضور در این میدان و این روز جهانی، از اسلام، قبله اول مسلمین، مردم ستم‌دیده غزه و فلسطین، حق و حقوق مسلمانان و انسانیت دفاع کرد.
امام جمعه اهل سنت گناوه از مردم همیشه در صحنه دعوت کرد تا در روز جهانی قدس باشکوه‌تر از همیشه، بار دیگر ضمن حمایت از ملت فلسطین و غزه مظلوم و مقتدر، کینه و انزجار خود را علیه رژیم اشغالگر قدس ابراز کنند.
انتهای پیام/190/