خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

برزیل تامین مهمات برای اوکراین را رد کرد

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | چهارشنبه، 15 فروردین 1403 - 16:23
خبرگزاری بلومبرگ به نقل از مقامات اروپایی و برزیلی گزارش داد که برزیل درخواست متحدان اوکراین برای تامین مهمات را رد کرده است.
تسليحات،اوكراين،انگليس،ژاپن،روسيه،مهمات،ناتو

بلومبرگ در بیانیه‌ای اعلام کرد: «برزیل درخواست‌های متفقین برای تأمین مهمات به کی‌یف را رد کرده است».
همچنین خاطرنشان می‌شود که به نظر می‌رسد مذاکرات بین انگلیس و ژاپن در مورد خرید مهمات به بن بست رسیده است.
در دسامبر ۲۰۲۳، ایتسونوری اونودرا، وزیر دفاع سابق ژاپن گفت که بر اساس تسهیل قوانین صادرات تجهیزات دفاعی، توکیو می‌تواند گلوله‌های ۱۵۵ میلی متری توپخانه را به لندن بفروشد.
پیش از آن، روزنامه فایننشال تایمز گزارش داده بود که ژاپن در حال بررسی امکان چنین صادراتی به انگلیس است، در نتیجه می‌تواند به طور غیرمستقیم به تامین تسلیحات به کی یف کمک کند.
روسیه معتقد است که ارسال تسلیحات به اوکراین با مسئله صلح تداخل دارد، کشور‌های ناتو را مستقیماً در درگیری دخالت می‌دهد و «بازی با آتش» است.
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد که هر محموله‌ای که حاوی تسلیحات برای اوکراین باشد به یک هدف قانونی برای روسیه تبدیل خواهد شد.
به گفته وی، ایالات متحده و ناتو نه تنها با تهیه سلاح، بلکه با آموزش پرسنل در انگلیس، آلمان، ایتالیا و سایر کشور‌ها به طور مستقیم در درگیری دخالت دارند.
کرملین اعلام کرد که پمپاژ اوکراین با تسلیحات از غرب کمکی به مذاکرات نمی‌کند و تأثیر منفی خواهد داشت.