خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

انفجار در مجاورت یک کشتی در نزدیکی جیبوتی

مشرق | بین‌الملل | یکشنبه، 06 اسفند 1402 - 09:30
آژانس «عملیات تجاری دریایی انگلیس» یکشنبه گزارش داد که انفجاری در مجاورت یک کشتی در نزدیکی جیبوتی رخ داده اما هنوز خسارتی گزارش نشده است.
يمن،هدف،حملات،كشتي،آمريكايي،نيروهاي،قرار

به گزارش مشرق، این آژانس در شبکه اجتماعی ایکس نوشت که این حادثه در فاصله ۷۰ مایل دریایی بندر جیبوتی رخ داده و گزارشی درباره خسارت به این کشتی دریافت نشده است و خدمه آن آسیب ندیده‌اند.
این کشتی به سمت مقصد بعدی در حرکت است.
ساعاتی پیش نیروهای مسلح یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک نفتکش آمریکایی را در خلیج عدن با تعدادی موشک هدف قرار داده است.
در این بیانیه آمده است: در پاسخ به ندای مردم بزرگ یمن برای پیروزی مردم فلسطین و در پاسخ به حملات آمریکا و انگلیس به کشورمان، نیروی دریایی ارتش یمن با استعانت از خداوند متعال در یک عملیات نظامی بی نظیر، نفتکش آمریکایی «TORM THOR» را در خلیج عدن با تعدادی موشک مناسب هدف قرار داد.
این بیانیه اضافه کرد که همچنین نیروی هوایی یمن با چند فروند پهپاد یک کشتی جنگی آمریکایی را در دریای سرخ هدف قرار داد.
این اقدام در حالی است که ساعاتی پیش از آن، پنتاگون اعلام کرد که نیروهای آمریکا و انگلیس و با پشتیبانی ۶ کشور دیگر شنبه شب به ۱۸ هدف در هشت محل در یمن حمله کردند.
نیروهای ارتش یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.