خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کمتر از دو سال تا راه‌اندازی پروژه بزرگ‌ترین شهربازی تهران

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | شنبه، 05 اسفند 1402 - 18:13
مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران گفت: مشکل پروژه شهربازی هزار و یک شب در حال مرتفع شدن است.
تهران،گردشگري،شاهد،پروژه،سازمان،مردمي،حوزه،شهرداري،شهربازي

خاصه‌باف اعلام کرد؛
نوید خاصه‌باف، مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران درباره مهم‌ترین اقداماتی که در شهرداری تهران قرار است از آن رونمایی شود بیان کرد: با رویکرد مدیریت جدید شهری و معاونین شهر تهران، با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در پروژه‌ها و ابرپروژه‌های شهری شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.
به نقل از روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و مشارکت‌های مردمی؛ مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران افزود: در کنار پروژه‌های عمرانی و توسعه حمل و نقل، سازمان سرمایه گذاری نیز بسیاری از پروژه‌هایی را تعریف می‌کند که بخش خصوصی بتواند دستاورد‌های خوبی داشته باشد.
خاصه‌باف اظهار کرد: جنس سرمایه‌گذاری برای ابرپروژه‌ها ذاتاً کمی زمان بر است و شاید به زودی شاهد خروجی‌های آن‌چنانی نباشیم، اما حتماً طی یک الی دو سال آینده تحقق پروژه‌های بسیار خوبی خواهیم بود.
وی در خصوص رفع مشکل پروژه هزار و یک شب گفت: گره برخی پروژه‌های گذشته مانند پروژه هزار و یک شب برای ساخت بزرگ‌ترین شهربازی تهران مرتفع شده است.
طی یک الی دو سال آینده شاهد راه‌اندازی دو فاز از آن خواهیم بود.
خاصه باف درباره پروژه‌های گردشگری مطرح کرد: در رابطه با پروژه‌های مرتبط با حوزه گردشگری و هتل‌سازی اتفاقات خوبی در راه است و حضور سرمایه‌گذاران خارجی و رقابت سرمایه‌گذاران داخلی را برای گرفتن پروژه‌های شهری در این حوزه شاهد خواهیم بود.
وی به چند پروژه در حوزه گردشگری اشاره کرد و گفت: در سال ۱۴۰۳ چند پروژه گردشگری به قرارداد خواهد رسید و فاز به فاز جلو خواهد رفت.
مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران افزود: همچنین توسعه دریاچه خلیج فارس خصوصاً در ضلع غربی آن، انجام بوستان آزادگان در منطقه ۱۵ و ساخت پارک آبی و طرح‌های تفریحی خواهیم داشت.
خاصه باف در خصوص ایجاد یک شهربازی جدید در شهر تهران بیان کرد: اگر با منابع طبیعی به تفاهم برسیم افتتاح یک شهربازی دیگر را نیز در شرق تهران خواهیم داشتیم.
همچنین چهار هتل جنگلی و ریزپروژه‌های دیگر در سطح مناطق از برنامه‌های حوزه گردشگری است.
وی از ایجاد یک قطب گردشگری خاص که در دره اوین-درکه منطقه ۲ در ضلع غربی چمران است خبر داد و گفت: سرمایه‌گذار داخلی خوبی در این خصوص وجود دارد که طرح‌هایی برای آن ارائه شده و طی مطالعات در دو الی سه ماه آینده شاهد شروع پروژه ایجاد «باغ راه» در آن منطقه خواهیم بود.