خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 11 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بازدید وزیر جهاد کشاورزی از طرح‌های شیلاتی قشم - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 20 بهمن 1402 - 16:13
محمدعلی نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی امروز در سفر به جزیره قشم، از طرحهای شیلاتی این جزیره بازدید به عمل آورد.
قشم،شيلات،هرمزگان،دريايي،ماهيان،قطعه،مركز،توليد،تكثير

به گزارش روز جمعه خبرگزاری تسنیم از قشم، نیکبخت در این سفر از مرکز تکثیر ماهیان دریایی در حال ساخت نصر گستر قشم، شرکت پرورش ماهیان دریایی اندیشه شیلات و مرکز تکثیر و لارو میگو مروارید شکیل قشم (خالد نژاد باسعیدو) بازدید کرد.
مدیرکل شیلات هرمزگان در جریان این بازدید در توضیح فعالیت این مراکس و طرحهای در دست اجرا گفت: مرکز تکثیر ماهیان دریایی نصر گستر قشم با ظرفیت 10 میلیون قطعه در حال ساخت است که در بخش نخست دو تا پنج میلیون قطعه بچه ماهی تولید می‌کند.
مسعود بارانی افزود: میزان سرمایه‌گذاری این طرح تاکنون بیش از 43 میلیارد تومان بوده است.
وی خاطرنشان کرد: شرکت پرورش ماهیان دریایی اندیشه شیلات قشم نیز ظرفیت تولید 5 هزار تن ماهیان دریایی را دارد که در بخش نخست هزار تن ماهی در هشت قفس دریایی تولید می‌کند.
مدیرکل شیلات هرمزگان گفت: در حال حاضر هشت قفس به میزان 600 هزار قطعه با ظرفیت 300 تن ماهی در این مزرعه موجود است.
بارانی تصریح کرد: در سال آینده نیز در این مزرعه 12 قفس 125 تنی بچه ماهی ذخیره سازی می‌شود.
وی افزود: مرکز تکثیر و لارو میگو مروارید شکیل قشم نیز ظرفیت تولید 300 میلیون قطعه لارو را دارد که 250 میلیون قطعه در سال جاری تولید کرده است.
مدیرکل شیلات هرمزگان ابراز داشت: این مرکز با اشتغالزایی 30 نفر به صورت مستقیم و سرمایه‌گذاری 100 میلیارد تومان در زمینی به مساحت چهار هکتار در منطقه سلخ -گمبرون قشم واقع شده است.
بارانی با اشاره به جایگاه فعالیت‌های شیلاتی در اقتصاد مردم شهرستان قشم و استان هرمزگان، گفت: جزیره قشم حائز رتبه نخست تولیدات شیلاتی در هرمزگان است.
وی تاکید کرد: سازمان شیلات ایران و شیلات هرمزگان با توجه به اهمیت فعالیتهای شیلاتی در قشم، نگاه ویژه‌ای به این منطقه دارد.
انتهای پیام/7558/.