خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 مهر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تئاتری‌ها با نمایش‌های جدید به استقبال پاییز می‌روند

باشگاه خبرنگاران | فرهنگی و هنری | سه شنبه، 28 شهریور 1402 - 09:56
سالن‌های مختلف تالار‌های نمایشی پرونده برخی از اجرا‌ها را تا پایان تابستان می‌بندند تا به استقبال آثار جدید نماشی از مهرماه بروند.
نمايش،صحنه،ساعت،شهريور،شب،نمايشي،كارگرداني،نوشته،تالار،اجراي ...

خلاصه خبر

«این آب آشامیدنی نیست» نوشته وودی آلن با ترجمه نگار شاطریان به کارگردانی طا‌ها محمدی که از ۲۶ مرداد روی صحنه رفته است همچنان تا ۳۱ شهریور در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می‌شود.
تهیه کننده این نمایش سامان خلیلیان و بازیگران آن رامین پرچمی، حامد شیخی، علیرضا حاتمی، رضا نورانی، شیوا جوانمرد، عادل عزیز نژاد، کوروش رخشنده پی، رضا حسین نژاد، حسن سیف اللهی نوشهر، الهام فدایی، سعیده کارگران، عطاالله رادپور، ابوالفضل فریدونی، عرفان احمدی، مهدی مظلوم، طا‌ها محمدی و با حضور شهرزاد عبدالمجید هستند.
نمایش «پیک نیک در میدان جنگ» نوشته فرناندو آرابال با ترجمه داریوش مودبیان و طراحی و کارگردانی مهرنوش دارا از ۲۶ شهریور تا ۹ مهر در تماشاخانه مشایخی (چهارراه ولیعصر) روی صحنه می‌رود.
نمایش «پوسیدگی» به نویسندگی و کارگردانی رضا قنبرزاده فرید و تهیه کنندگی سعید طالب زاده که اجرای خود را از ۹ شهریور آغاز کرده تا ۳۱ شهریور هر شب ساعت ۱۹ روی صحنه سالن ۳ پردیس تئاتر شهرزاد است.
بازیگران این نمایش نازنین میهن، محمدرضا حیدری، کیمیا خلج، نیما هاشمی سرشت، هدیه حسینی نژاد، مهسا محمدکاظم، مسیحا احمدزاده با صدای مهتاب نصیرپور هستند.
در تکه‌ای از این نمایش آمده: علی: عجیب آدم‌هایین که کسی و ندارن باهاشون تماس بگیرن، اونا کل سهمیه تلفن ماهیانه زندانشونو می‌فروشن به یه بوکس بهمن کوچیک؛ عجیب‌تر آدم‌هایین که یه عالمه کس و کار دارن، اما خودشون دلشون نمی‌خواد با کسی حرف بزنن، اونا هر یه نخ بهمنی که می‌کشن یه عالمه حرف نزده است که دود میشه ...
«آوینیون» درباره گروه تئاتری است که قصد دارند اجرایی را بر اساس نمایشنامه «مکبث»، برای شرکت در جشنواره تئاتر آونیون فرانسه آماده کنند، اما در این مسیر دچار چالش‌هایی می‌شوند.
تماشاخانه اهورا از ۲۲ مرداد تا ۳۱ شهریور ساعت ۱۹ میزبان نمایش «سندروم استُکهُلم» به نویسندگی سعید خاکپور و کارگردانی ایمان سلیمانی است.
تماشاخانه سنگلج از ۲۷ شهریور میزبان نمایش «کمین ژاله» به نویسندگی و کارگردانی حامد مکملی می‌شود.
اجرای نمایش «انسان/ اسب/ پنجاه/ پنجاه» نوشته هاله مشتاقی نیا و کارگردانی مرتضی اسماعیل کاشی در تالار اصلی مرکز تئاتر مولوی ادامه دارد.
تالار استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر همچنان میزبان دو نمایش «مکبث فریز مبکث» به نویسندگی شهرام احمدزاده و کارگردانی آرش دادگر است که با بازی حسام منظور، صدف اسپهبدی و فرید قبادی، آرش دادگر در کنار تعداد دیگری از بازیگران ساعت ۱۹ به صحنه می‌رود.
«زیگموند» به نویسندگی و کارگردانی مهرداد کورش‌نیا دیگر نمایشی است که در این سالن اجرا می‌شود.
این نمایش با بازی مرضیه صدرایی، فیروز حیدرزاده، پژمان عبدی، آیلار نوشهری، مهسا ایرانیان، عقیل بهرامی، بهداد قادری، مهناز نوروزی، شهناز نوروزی، مبینا هادی، مسلم گلچین اجرا می‌شود.
ال پسادیا جدیده دنیا قراره جای بهتری بشه.
خداحافظی نکردی با نجمه، سورچی
«خداحافظی نکردی با نجمه، سورچی» نوشته حمیدرضا آذرنگ و کار آرش دهقان شاد دیگر نمایشی است که اجرای خود را در سالن ملک آغاز کرده است.
این نمایش تا ۲۹ شهریور با بازی فاطمه تیمورپور، معصومه حسن‌زاده، مهلا زمانی راس ساعت ۲۰:۳۰ روی صحنه می‌رود.
همچنین نمایش «قوی‌ترین» نوشته آگوست استریندبرگ و کار مهسا گنجی درباره شک و سوظنِ خانم ایکس به خانم املی است.
قویترین زندگیِ دو بازیگرِ تئاتر را از دو جامعه و سطح طبقاتی متفاوت، در سال ۱۸۸۸ در وضعیتی نابسامان در استکهلم سوئد در کافه‌ای که فقط مختص به خانم‌هاست، به تصویر می‌کشد.
تماشاخانه اهورا هم میزبان دو نمایش است.
«مراسم قطع دست در اسپوکن» نوشته مارتین مک دوناست با کارگردانی پویا کریمی یکی از اثاری است که در این تماشاخانه روی صحنه می‌رود و در خلاصه داستان آن آمده: این اثر روایتی است خونسردانه از دروغ و قساوت و شوخ‌طبعی.
در این تماشاخانه نمایش دیگری نیز با نام «مرثیه‌ای بر انسانیت» نوشته آلبر کامو با ترجمه و کارگردانی امیرمحمد کاردان اجرا می‌شود.