خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 مهر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ربیع الأنام؛ بهار بندگان

باشگاه خبرنگاران | فرهنگی و هنری | یکشنبه، 26 شهریور 1402 - 15:56
یک کارشناس مذهبی با تأکید بر فضائل ماه ربیع الاول، از آن به عنوان بهار بندگان یاد کرد چراکه در عصر ظهور، امیدی مضاعف در دل بندگان است.
ربيع،بهار،بهاري،بشريت،باران،لذت،ماه،معناي،دوست،تاريخ،شكوفه،د ...

خلاصه خبر

حجت الاسلام والمسلمین امین کثیری، کارشناس مذهبی درمورد برکات ماه ربیع الاول بیان کرد: ایام خجسته‌ای را در ماه ربیع الاول پیش رو داریم؛ ماهی که نام آن ربیع به معنای بهار است و الان، حال کشاورزی را داریم که با گذشت اسفندماه و آمدن بهار جوانه‌ها را روی درختان و ثمره زحمات خود را می‌بیند و خستگی روز‌های کاشت برطرف می‌شود و فکر نمی‌کنم هیچ باغبانی وارد باغ خود شود و ببیند درختانش به شکوفه نشسته اند و لبخند به لبانش ننشیند و لذت نبرد و این حس فقط مختص باغبان نیست بلکه افرادی هم که از کنار باغ رد می‌شوند لذت می‌برند.
این کارشناس مذهبی گفت: این که خطاب به صاحب الامر، امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف عرض می‌کنیم ربیع الأنام خیلی تعبیر طریق و زیبایی است.
ان شاءالله، در عصر ظهور، زمستان تاریخ بشریت به آخر رسیده و بهارش فرا می‌رسد و ربیع الأنام، به معنای بهار بندگان است.
او مطرح کرد: در ماه ربیع، مناسبت‌های ارزشمندی را پیش رو داریم و دل هایمان بهاری می‌شود که این لطافت بهار بسیار دل انگیز و دوست داشتنی است.