خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 09 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نگذارید اینها کهنه شود!

مشرق | سیاسی | شنبه، 06 خرداد 1402 - 09:06
همانگونه که نباید گذاشت حماسه آفرینان دوران دفاع مقدس فراموش شوند باید هم از حماسه‌هایی که پس از دفاع مقدس و با الهام از آنها خلق شده و می‌شود و هم از خالقان آن حماسه‌ها نیز پاسداری کنیم.
دفاع،مقدس،امواج،دشمن،تكرار،ميدان،دوران،انقلاب،پايان،دلاورمرد ...

خلاصه خبر

این صحنه اما به اشکال گوناگون در دوران هشت سال دفاع مقدس بارها و بارها توسط فرماندهان رده‌های مختلف تکرار شد و برهه‌ای غرور آفرین و متفاوت را در تاریخ ایران عزیز و پرافتخار به ثبت رساند.
پاسخ این پرسش، قاطعانه منفی است؛ نه تنها چنین رشادت ها و دلاورمردی ها با پایان یافتن دوران دفاع مقدس پایان نیافت بلکه در میدان های دیگر اقتصادی، علمی، سیاسی و فرهنگی که چه بسا دشوارتر هم بود تکرار شد!
اوج این تلفیق شجاعت و تدبیر و مرعوب یأس ‌آفرینی تانک‌ها و موشک‌های مجازی نشدن و دیگران را در میدان ایستادگی و مبارزه نگه داشتن را در دهه اول انقلاب در کنش ‌ها و واکنش‌های امام خمینی(ره) می‌دیدیم و پس از ایشان در خود رهبر حکیم انقلاب اسلامی.
لذا همانگونه که نباید گذاشت آن حماسه آفرین‌های دوران دفاع مقدس فراموش شوند باید از حماسه هایی که پس از دفاع مقدس و با الهام از آنها خلق شده و می‌شود و خالقان آن حماسه‌ها نیز پاسداری کنیم.