خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 08 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

به زودی با وزیر امور خارجه عربستان دیدار خواهیم کرد

باشگاه خبرنگاران | سیاسی | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 15:12
امیرعبداللهیان گفت:در آینده نزدیک با وزیر امور خارجه عربستان دیدار کرده و مقدمات عملی بازگشایی سفارتخانه‌ها را انجام خواهیم داد.
امنيتي،كشور،خارجه،ايران،عربستان،امور،شمخاني،ديپلماسي،سعودي،ت ...

خلاصه خبر

وزیر امور خارجه:
وزیر امور خارجه در مورد مناسبات با همسایگان تاکید کرد: در مناسبات سیاسی با همسایگان در اواسط سال ۱۴۰۱ روابط دو کشور همسایه امارات و کویت با جمهوری اسلامی ایران به سطح سفیر ارتقا پیدا کرد و در روز‌های گذشته شاهد بازگشت ایران و عربستان به روابط طبیعی بودیم.
رئیس دستگاه دیپلماسی کشور تاکید کرد: پیشنهاد ما این بود که مدیران کل سیاسی وزارتخانه‌های امور خارجه دو کشور ایران و عربستان گفت‌وگویی را در پکن و یک هفته بعد از سفر آیت الله رئیسی به ابتکار طرف چینی داشته باشند.
وزیر امورخارجه درباره وزارت عملکرد وزارت خارجه درباره روابط ایران و عربستان گفت: برخی طرف‌ها به دنبال این هستند که دامن دوقطبی‌های جدیدی را تولید کنند آنچه که کاملاً در حوزه سیاست خارجی به وقوع پیوسته است در هماهنگی کامل با مقامات عالی نظام و شخص آیت الله رئیسی و رئیس جمهور به عنوان مسئول اصلی از جمله موضوعاتی که مدیریت می‌کنند.
ابعاد دیگری در چارچوب گفتگو‌های امنیتی که داشتند مورد توجه قرار گرفت که امروز آقای شمخانی به عراق رفتند.
از حدود ۴ ماه پیش در جریان هستید برای برای چندمین بار در دو دهه گذشته تهدیداتی از خاک اقلیم شمال عراق متوجه جمهوری اسلامی ایران شده است اعلام شد که هم در مسیر دیپلماتیک و هم در مسیر امنیتی به مقامات اقلیم شمال عراق و به برادرانمان در دولت مرکزی عراق که جمهوری اسلامی به هیچ وجه از این به بعد تهدید علیه امنیت ملی کشور از مبدا کشور همسایه دوست و برادر عراق را تحمل نخواهد کرد.