خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 14 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

خرمی: پرداخت 100 میلیون به فدراسیون انجمن ورزش های رزمی صحت ندارد/ در حال مذاکره با استکی هستیم- اخبار رزمی - اخبار ورزشی تسنیم

تسنیم | ورزشی | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 14:12
دبیر انجمن MMA ایران گفت: برگزاری مسابقات MMA هزینه هایی دارد که رئیس ONFC پرداخت می کند اما اینکه فدراسیون ورزش های رزمی برای اعطای مجوز 100 میلیون گرفته باشد، صحت ندارد.
انجمن،مسابقات،رزمي،فعاليت،ايران،آماتور،پرداخت،برگزار،حضور،ام ...

خلاصه خبر

خرمی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری تسنیم که شنیده می‌شود فدراسیون انجمن ورزش‌های رزمی با دریافت 100 میلیون تومان مجوز برگزاری مسابقات را به شرکت‌ها می‌دهد، گفت: برگزاری مسابقات در بخش اجرایی به صورت قانونی به عهده انجمن است و در بحث فنی نیز برعهده مربیان است.
برگزاری این مسابقات هزینه‌هایی مثل دستمزد کادر فنی، داوران و عوامل اجرایی و پول سالن دارد که نوروزی به عنوان رئیس ONFC پرداخت می‌کند اما اینکه فدراسیون ورزش‌های رزمی 100 میلیون گرفته باشد، صحت ندارد.
خرمی در مورد پرداخت جوایز دلاری عنوان کرد: در بخش حرفه‌ای، لیگ‌ها فعالیت دارند و‌ جوایز نقدی پرداخت می‌شود.
به طور مثال سازمان چمپیونشیپف 60 هزار دلار به قهرمانان پرداخت می‌کند ولی در آماتور نقدا چیزی را پرداخت نمی‌کنیم چون تعریف بودجه نداریم.
وی خاطر نشان کرد: اگر یک فایتر از ایران بخواهد به کشورهای خارجی اعزام شود باید حداقل 1000 هزار دلار پرداخت کند.
چیزی نزدیک به 40 میلیون تومان و این در حالی است که حضور در مسابقات داخلی 300، 400 هزار تومان هزینه دارد و همان امتیاز مسابقات بین‌المللی نیز برای ورزشکاران لحاظ می‌شود.
خرمی با اشاره به تشکیل تیم ملی آماتور MMA گفت: در هر استان مسابقات استانی در 10 وزن برگزار و تیم منتخب استان‌ها به مسابقات کشوری اعزام می‌شوند و از بین 400 نفر، تیم ملی آماتور را شکل می‌دهیم.
با حضور این مجموعه‌ها سوپر لیگ استارت می‌خورد و دیگر شاهد بازی زیر زمینی نیستیم و شاهد اتفاقاتی که برای ورزشکاران می‌افتاد نیز نخواهیم بود.
وی در خصوص سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر پرداخت پول به فدراسیون برای برگزاری مسابقات گفت: اصلا چنین چیزی صحت ندارد.