خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 12 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

ایرانمنش:بعد ازسالها رکوردشکستیم/اعزام به انتخابی جهان منطقی نبود

مهر | ورزشی | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 11:00
سرمربی تیم ملی تنیس روی میز بانوان با ابراز امیدواری از اینکه شاگردانش مجوز حضور در بخش تیمی بازی‌های آسیایی را کسب کنند در مورد غیبت در مسابقات انتخابی جهان و برنامه جایگزین آن توضیح داد.
حضور،ملي،تنيس،مسابقات،ميز،بانوان،تيم،تيمي،رنكينگ،بازيكنان،با ...

خلاصه خبر

حتی در مسابقات اخیر انتخابی قهرمانی جهان که برای نخستین بار از طرف فدراسیون جهانی برگزار شد هم هیچ یک از بانوان ملی پوش ایران حضور نداشتند چراکه در کل مبنا و ملاک بر عدم اعزام آنها بود.
در نخستین رده بندی منتشر شده از سوی فدراسیون جهانی هم تمام بانوان ملی پوش ایران از جایگاه های قبلی خود صعود داشتند در حالیکه در بخش مردان همان رنکینگ، نیما عالمیان سقوط ۴۰ پله ای داشت.
فعلا حضور ملی پوشان تنیس روی میز بانوان در بخش انفرادی و دوبل قطعی است اما برای بخش تیمی نه!
وی در مورد تعداد نفرات اعزامی به هر یک از این رویداد ها خاطرنشان کرد: در مورد مسابقات قهرمانی آسیا که تصمیم با فدراسیون است و قطعا حمایت لازم برای حضور حداکثری خواهد شد.
وی در ادامه به شرایط بازیکنان تنیس روی میز بانوان اشاره داشت و ابتدا مروری بر صعود تاریخی به رده ۳۵ تیمی جهان کرد و گفت: عملکرد بازیکنان در بخش انفرادی و مسابقات تیمی تعیین کننده رنکینگ تیمی است.
ملی پوشان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا بعد از ۴۹ سال رکورد شکستند و به جمع ۱۰ تیم برتر صعود کردند و نهم شدند و برای اولین بار مجوز حضور در فینال قهرمانی تیمی جهان را کسب کردند که حضور در این مسابقات هم به تنهایی ارزشمند بود.
طبیعی است که حضور متوالی در مسابقات و به ویژه عملکرد خوب در آنها به صعود چند پله ای منجر می شود اما سقوط صرفا به دلیل عملکرد منفی نیست.
غیبت در مسابقات در حالیکه بازیکنان دیگر کشورها حضور بیشتری در میادین دارند، باعث سقوط می شود.
باتوجه به حضور قدرت های بزرگ در این رقابت ها، احتمال کسب سهمیه بانوان ایران ضعیف بود و به همین دلیل با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی تصمیم بر این شد که در این مسابقات حضور نداشته باشیم.
وی اشاره داشت که برای یک سرمربی هیچ مسئله ای به اندازه مهیا شدن شرایط حضور هر چه بیشتر در مسابقات ایده آل نیست اما هزینه اعزام به مسابقات انتخابی جهان بسیار بالا بود و احتمال اینکه بازیکنان با یک بازی حذف شوند، زیاد بود.