خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 10 آذر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

«میرضیایف»:سیاست خارجی ازبکستان برپایه احترام متقابل به تمام کشورها است

فارس | بین‌الملل، بین‌الملل | جمعه، 04 آذر 1401 - 09:48
رئیس جمهور ازبکستان گفت:در شرایط مبهم ژئوپلیتیکی در جهان، «تاشکند» سیاست خارجی متوازن مبتنی بر اعتماد و احترام، همکاری های متقابلا سودمند را اجرا و روابط دوجانبه و چندجانبه با همه کشورها را تقویت می‌کند.
ازبكستان،همكاري،روابط،جمهور،رئيس،كشورهاي،كشور،دوجانبه،دلار،خ ...

خلاصه خبر

رئیس جمهور ازبکستان گفت:در شرایط مبهم ژئوپلیتیکی در جهان، «تاشکند» سیاست خارجی متوازن مبتنی بر اعتماد و احترام، همکاری های متقابلا سودمند را اجرا و روابط دوجانبه و چندجانبه با همه کشورها را تقویت می‌کند.
وی اظهار داشت: در شرایط مبهم ژئوپلیتیکی در جهان، ازبکستان سیاست خارجی متوازن مبتنی بر اعتماد و احترام، همکاری های متقابلا سودمند را اجرا، روابط دوجانبه و چندجانبه با همه کشورها را تقویت می‌کند، روابط با کشورهای آسیای مرکزی و جنوبی، اروپا و آمریکا، جهان عرب اسلام وارد مرحله جدیدی شده است.
همکاری با سازمان های معتبر بین المللی و منطقه ای و موسسات مالی جهانی در حال گسترش است.
رئیس جمهور ازبکستان در سخنرانی خود بر چشم انداز گسترش بیش از پیش همکاری‌های همه جانبه و بلندمدت با کشورهایی که سفرای جدید نمایندگی آنان را به عهده دارند، اشاره کرد.
روابط کشورهای ما به یک سطح مشارکت استراتژیک رسیده است.
رئیس جمهور ازبکستان عنوان کرد: همکاری ها در زمینه های اقتصاد، کشاورزی، انرژی، حمل و نقل، آموزش و فرهنگی بیش از پیش گسترش می یابد.
ابراز اطمینان شد که سفر قریب الوقوع رئیس جمهور ازبکستان به بیشکک موجب تقویت بیش از پیش روابط دوجانبه خواهد شد.
رئیس جمهور ازبکستان تاکید کرد: زمان آن فرا رسیده است که به روابط دوجانبه مبنی بر ارزش‌های مشترک و احترام متقابل یک جنبه منظم ببخشیم.
در سال های اخیر روابط دوجانبه بیش از پیش توسعه می یابد.
روابط بین پارلمانی و همکاری های بین منطقه ای به تدریج در حال توسعه است.
ابراز اطمینان شد که سفر مورد انتظار رئیس جمهور قزاقستان به ازبکستان در اوایل ماه دسامبر سال جاری میلادی آغاز دوره جدیدی در روابط بین دو کشور خواهد بود.
رئیس جمهور ازبکستان تاکید کرد که در شرایط جدید مشارکت راهبردی ازبکستان علاقه‌مند به گسترش همکاری های دوجانبه در زمینه های تجارت و سرمایه گذاری، کشاورزی، نساجی، انرژی، آموزش، نوآوری، بهداشت است.
سفرای کشورهای خارجی نیز از پذیرایی صمیمی، شرایط ایجاد شده برای فعالیت‌ پرثمر خودشان از رئیس جمهور ازبکستان قدردانی و تاکید کردند که تمام دانش و تلاش خود را برای توسعه بیش از پیش روابط دوجانبه به کار خواهند برد.