خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 16 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

گزارش نیوریوک تایمز از تنش‌آفرینی تل‌آویو در مرزهای زمینی لبنان

فارس | بین‌الملل | پنجشنبه، 03 آذر 1401 - 12:58
یک روزنامه آمریکایی از وضعیت شکننده در مرزهای زمینی لبنان و فلسطین اشغالی و اقدامات تحریک‌آمیز مستمر نظامیان صهیونیست در این مرزها و ربودن چوپانان لبنانی به اتهام جاسوسی برای حزب‌الله خبر داد.
لبنان،چوپانان،منطقه،اسرائيل،خط،بازجويي،زهره،نيروهاي،شبعا،صهي ...

خلاصه خبر

یک روزنامه آمریکایی از وضعیت شکننده در مرزهای زمینی لبنان و فلسطین اشغالی و اقدامات تحریک‌آمیز مستمر نظامیان صهیونیست در این مرزها و ربودن چوپانان لبنانی به اتهام جاسوسی برای حزب‌الله خبر داد.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک روزنامه آمریکایی با انتشار گزارشی از اقدام نظامیان صهیونیست در آزار و اذیت چوپانان لبنانی در مزارع شبعا و بازداشت آن‌ها به اتهام واهی جاسوسی برای حزب‌الله لبنان، خبر داد.
عبدالرحیم در گزارشی که از منطقه شبعا تهیه کرده است، می‌نویسد، حسن زهره یکی از چوپانان می‌گوید در حالی که در حال چرای گوسفندان بر فراز کوهی در مرز جنوبی لبنان بوده و به پایان یک روز کاری دیگر خود، نزدیک می‌شد، خود را در کمین نیروهای اسرائیلی می‌بیند.
وی افزود: «آن‌ها گفتند شما چوپانان گوسفندانتان را می‌چرانید، اما برای حزب‌الله کار می‌کنید و مراقب ما هستید.
اما من گفتم: ما در حال چرای گوسفندان هستیم...
این در حالی است که هم چوپانان و هم حزب‌الله اتهامات اسرائیل مبنی بر جاسوسی را رد می‌کنند.
ارتش رژیم صهیونیستی مدعی است که این چوپانان تحت پوشش چوپانی، اقدام به مخابره اطلاعات و ارسال عکس‌ها از وضعیت نیروهای اسرائیلی در این مرز می‌کنند اما حزب‌الله لبنان این «ادعاهای اسرائیل» را «بی‌اساس و بی‌پایه» می‌داند.
وی توضیح داد: «چوپانان نمی‌دانند که در حال عبور از خط هستند زیرا آن خط، خیالی است [خطی وجود ندارد].
وی در این خصوص نیز گفت: این نوع خط‌شکنی در سال جاری به میزان ۲ بار در روز افزایش یافته و ۴۰ درصد مربوط به چوپانان و دام های آن‌ها است».
درباره ربوده شدن چوپانان، «محمد هاشم» فرماندار شهرک شبعا در خصوص بازداشت چوپانان از سوی رژیم صهیونیستی می‌گوید: دشمن آن‌ها را به این امید می‌برد که شاید بتواند آن‌ها را برای همکاری با خود جذب کند...
مقاومت عناصر خود را دارد و نیازی به چوپانان ندارد.
بر اساس این گزارش، حمدان همچنان برای چای گوسفندانش به همان کوه می‌رود و می‌گوید چاره‌ای ندارد: «کوه ما کوچک است و اسرائیل بیشتر آن را گرفته.