خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 آذر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بحران انرژی قدرت صنعتی اروپا را به شدت تضعیف می‌کند

فارس | اقتصادی | پنجشنبه، 03 آذر 1401 - 11:36
خبرگزاری رویترز طی گزارشی نوشت، مدیران، اقتصاددانان و گروه‌های صنعتی هشدار می‌دهند‌ درصورتی که هزینه‌های بالای انرژی ادامه یابد، پایگاه صنعتی اروپا ممکن است به شدت ضعیف شود.
اروپا،كاهش،انرژي،توليد،صنعتي،شركت،گاز،مواد،ماه،رويترز،شيمياي ...

خلاصه خبر

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، اروپا در بحبوحه افزایش هزینه‌ها و کاهش عرضه به صرفه‌جویی در مصرف انرژی از سوی شرکت‌های صنعتی در این قاره نیاز دارد و این شرکت‌ها در حال تغییر وضعیت خود هستند و تقاضای آنها برای گاز طبیعی و برق در سه ماهه گذشته کاهش یافته است.
بر اساس برآورد آژانس بین‌المللی، تقاضای صنایع اروپایی برای گاز در سه ماهه سوم نسبت به سال گذشته 25 درصد کاهش یافته است.
* خروج صنایع اروپا از این قاره به مکان‌ های ارزان تر
تلاش‌های غرب برای تامین منابع فقط به انرژی محدود نمی‌شود بلکه برای مواد معدنی اصلی که در وسایل الکترونیکی و زیرساخت‌های انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده می‌شود نیز است؛ این مواد در معرض خطر قیمت‌های بالای انرژی قرار دارند.
انتظار می‌رود، بروکسل در اوایل سال آینده قانون جدیدی (به نام قانون مواد خام حیاتی) برای ایجاد ذخایر معدنی ضروری در گذار به اقتصاد سبز پیشنهاد کند؛ این مواد شامل لیتیوم، بوکسیت، نیکل و خاک‌های کمیاب است.
بنا بر اعلام کویچ (Cefic)، شورای صنعت شیمیایی اروپا، این قاره برای نخستین بار در تاریخ، در سال جاری به واردکننده خالص مواد شیمیایی تبدیل شد.
این شرکت همچنین هشدار داد، در صورتی که تامین گاز مورد نیازش به نصف برسد، باید تولید در سایت اصلی لودویگشافن، بزرگ‌ترین مصرف‌کننده برق صنعتی آلمان را تعطیل کند.
برخی شرکت‌های بزرگ در اروپا نظیر شرکت آلمانی تولیدکننده فیبر ویسکوز (Kelheim Fibres) به دنبال منابع دیگر انرژی هستند.
صنایع آلمانی به دنبال این هستند که سریع‌‌تر مجوز تغییر سوخت از گاز به سوخت‌های با آلایندگی بیشتر را دریافت کنند و هشدار داده‌‌اند، در غیر این صورت، مجبور خواهند شد تا برای رسیدن به اهداف کاهش مصرف انرژی برلین، تولید خود را کاهش دهند.