سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دیابت با دستگاه‌های مختلف بدن چه می‌کند؟

مشرق | اجتماعی و حوادث | جمعه، 01 مهر 1401 - 05:18
رئیس انجمن نورویولوژی ایران گفت:وجود مقدار فراوان قند در خون در دراز مدت می‌تواند به بخش‌های مختلف بدن مانند قلب، رگ‌های خونی،‌ کلیه‌ها، مثانه، ‌دستگاه تناسلی و دستگاه عصبی آسیب برساند.
مثانه،ديابت،بيماري،مشكلات،مبتلا،متخصص،بدن،ايجاد،مهراد،انسولي ...

خلاصه خبر

مهراد درباره اثر دیابت بر عملکرد مثانه یادآور شد:‌ می‌توان گفت دیابت نوع یک به خاطر مشکلات نوروپتیک و غیره که ایجاد می‌کند باعث بروز اختلال حسی در مثانه می‌شود؛ به گونه‌ای که فرد مبتلا به دیابت پربودن مثانه خویش را احساس نمی‌کند.
وی تصریح کرد: لذا در افرادی که به دیابت مبتلا هستند اغلب درجاتی از مشکل تنبلی مثانه یا فلج مثانه مشاهده می‌شود و حتی فرد نمی‌تواند به صورت کامل مثانه خود را تخلیه کند.
مهراد ابراز کرد: بنابراین ضروری است که یک متخصص دیابت دید چند جانبه‌ای نسبت به بیماری دیابت داشته باشد؛ به شکلی که علاوه بر کنترل بیماری دیابت به مثانه و کلیه به مشکلات نوروپاتی بیمار نیز توجه کند؛ زیرا تشخیص به موقع مشکلات نوروپاتی در مثانه می‌تواند مانع از بروز ایجاد اختلال در مثانه به شکل مثانه نوروژنیک شود.