سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بهترین روش حل اختلاف همسران

مشرق | اجتماعی و حوادث | جمعه، 01 مهر 1401 - 03:18
روانشناس بهترین راه حل تعارضات بین زوجین را گفت‌وگوی بین زوجین دانست و گفت:باید گفت‌وگویی باشد که باعث آرامش و اطمینان در طرف مقابل شود.
دخترها،زبان،زندگي،مردها،صميميت،زوجين،سوء،دوران،پسرها،روانشنا ...

خلاصه خبر

شیوندی از تحقیقات انجام شده در خصوص گلایه‌های بین زوجین به این نکات اشاره کرد و بیان داشت: عمده گلایه مردها از همسرانشان درخواست غیر منطقی و غرولند از طرف آنها و عمده گلایه خانم‌ها از شوهرانشان، بی تفاوتی و بی احساسی مردها بوده است.
شیوندی گفت: در سن ۱۵ سالگی دخترها به گروه‌های دوستانه و صمیمی کوچک علاقه دارند و همکاری و تلاش می‌کنند اما پسرها در گروه‌های پرجمعیت فعالیت می‌کنند و احساس‌های رقابت جویانه دارند.
افتخار پسرها به این است که تنها و مستقل روی پای خود ایستاده‌اند اما افتخار دخترها این است که خود را بخشی از یک گروه بدانند و خودشان را فدای آن گروه کنند.
وی گفت: بزرگترین تهدید برای پسرها این است که استقلال نوجوان را از او بگیریم، اگر استقلال نوجوان پسر زیر سوال برود، بزرگترین تهدید برای اوست، ولی در دخترها اگر ارتباطشان را با دوستانشان قطع کنیم بزرگترین تهدید برای آنها محسوب می‌شود.
در این بین برداشت زن‌ها و مردها از صمیمیت متفاوت است.