خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 06 مهر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نگاهی به حادثه تروریستی اهواز در سالروز این جنایت

مشرق | سیاسی | پنجشنبه، 31 شهریور 1401 - 10:41
این گزارش در سالگرد حادثه تروریستی اهواز به بررسی نقش آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی مانند سوئد در حادثه مذکور پرداخته است.
تروريستي،حادثه،اهواز،پرونده،حمايت،شهيد،گروهك،نفر،آمريكا،ترور ...

خلاصه خبر

نمایی از پرونده حقوقی حادثه تروریستی اهواز
پرونده کیفری این اقدام تروریستی در دادسرای اهواز، محل وقوع جرم از همان روز نخست تشکیل و در جریان رسیدگی قرار دارد و پرونده دیگری نیز در سازمان قضایی نیروهای مسلح تشکیل شد؛ پرونده‌ای هم در مرجع قضایی تهران که صالح به رسیدگی است مطرح شده است.
به گفته «ناصر پور ابراهیمی»، وکیل پرونده حادثه تروریستی اهواز، پرونده چهارم نیز پرونده دعوای حقوقی خانواده شهدا و جانبازان حادثه تروریستی اهواز علیه آمریکاست.
خواهان پرونده
از میان آسیب دیدگان حادثه ۳۱ شهریور اهواز در این مرحله خانواده‌های ۱۹ شهید حدود ۳۲ نفر ( پدر، مادر، همسر و فرزند ) و همچنین ۳۳ نفر نیز از مصدومان و زخمی شدگان این حادثه خواهان این پرونده هستند که در قالب ۲۴ فقره دادخواست طرح و در مرجع قضایی ثبت شده است.
خواندگان پرونده
«سعدالله اقدامی»، پدر «محمد طه»، شهید ۴ ساله حادثه تروریستی اهواز، در خصوص پرونده دادخواست تهیه شده، گفت: حدود چندصد صفحه دادخواست با تمام مستندات و دلایل و گفت‎وگوهایی که خانواده‌های شهدا در این زمینه داشتند، تنظیم شده، وکیل پرونده مشخص شده و این موارد در قوه قضاییه ثبت و مقرر شده که از طرف وزارت امور خارجه این مسئله ابلاغ شود.
«بهروز شفیعی نژاد»، برادر شهید «اسماعیل شفیعی نژاد»، یکی دیگر از شهدای حادثه تروریستی اهواز ضمن اشاره ب نحوه شهادت برادر خود در حادثه تروریستی اهواز، درباره حمایت‌های غرب از عناصر تروریستی، می‎گوید: به کشور ما اتهام حمایت از تروریسم می‌زنند در صورتی که ما خود ۱۷ هزار شهید ترور داریم؛ در بمب‌گذاری ما شهید ترور داریم، در حوادث مختلف به هر طریقی ما شهید ترور داریم.
کجای جهان یک بچه ۴ ساله را ترور می‌کنند؟