خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 05 تیر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

چرا هلال احمر ایران جایزه‌ «هانری داویسون» گرفت؟

فارس | اجتماعی و حوادث | جمعه، 03 تیر 1401 - 02:14
دبیر کل جمعیت هلال احمر بیان داشت:‌دریافت جایزه بین‌المللی هانری داویسون توسط هلال احمر ایران نه تنها پایان فعالیت‌های بشردوستانه نیست بلکه آغاز گام‌های بزرگ‌تر با همدلی جامعه بین‌المللی است.
احمر،هلال،ايران،جمعيت،ملي،فدراسيون،بشردوستانه،هانري،جايزه،كو ...

خلاصه خبر

این فدراسیون مامن جمعیت‌های ملی دنیاست؛ خواه صلیب‌سرخ باشند یا هلال احمر.
مجمعی که این روزها در ژنو سوئیس در حال برگزاری است و در آن چشم بسیاری از مدیران صلیب‌سرخ و هلال احمر جهان به پیشنهادات و انتقادات دکتر کولیوند و مدیران کل عملیات بشردوستانه و قوانین و مقررات بین‌المللی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران دوخته شده.
فعالیت‌های گسترده جمعیت هلال احمر جمهورى اسلامى ایران در حوزه امدادرسانی، آموزش، حمایت‌های بشردوستانه از افراد متاثر از حوادث و بلایا و انجام فعالیت‌های داوطلبانه وعام المنفعه، نام ایران را در زمره موفق ترین جمعیت‌های ملی قرار داده است.
«فرانچسکو روکا» رییس فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر که اردیبهشت امسال برای شرکت در مراسم صد سالگی تاسیس جمعیت هلال احمر ایران حضور پیدا کرده بود، گفت: «هلال احمر ایران در شرایط خوبی است و جز ۵ جمعیت برتر جهان در پاسخ به بحران‌ها است».
مدیران فعلی جمعیت هلال احمر ایران دریافته‌اند که پاسخ به بحران‌های بزرگ پیش روی بشر همچون همه‌گیری بیماری‌ها نیازمند همکاری جوامع مختلف است.