خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 27 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سلیمی نمین: پایه انقلاب بر اساس جنگ شناختی بود نه اسلحه/ نظر امام درباره کار فرهنگی

فارس | فرهنگی و هنری | شنبه، 25 دی 1400 - 14:55
سلیمی نمین گفت: وقتی ما اسلحه را کنار گذاشتیم، مبارزه مسلحانه را نفی کردیم و گفتیم که انقلاب ما انقلابی نیست که از طریق ترور و زور تحولی را به‌رسمیت بشناسد، در واقع جنگ شناختی را مبنا قرار دادیم.
شناختي،انقلاب،اسلامي،جنگ،تحول،ايجاد،جامعه،ره،فكري،شهيد،امام، ...

خلاصه خبر

پایه انقلاب اسلامی بر اساس جنگ شناختی بود نه اسلحه
انقلاب اسلامی براساس تحول در شناخت انسان‌ها ایجاد شد
وی ادامه داد: ما نسبت به انقلاب اسلامی مطالعات بسیار کمی انجام داده‌ایم.
این پژوهشگر با بیان اینکه انقلاب اسلامی انسان‌ها را قبل از پیروزی انقلاب اسلامی متحول کرده بود، با نقل خاطره‌ای از شهید عراقی اضافه کرد: شهید عراقی را در تاریخ، انسان بسیار صادقی یافتم.
او در حزب مؤتلفه، فرد فرهیخته‌ای بود.
شهید عراقی در خاطراتش می‌گوید که در ابتدای دهه ۴۰ از امام (ره) پرسیدم که «وظیفه اصلی ما چیست؟»، امام (ره) پاسخ می‌دهند که «انجام کار فکری و فرهنگی روی مردم».
شهید عراقی تصور می‌کند که امام (ره) دارند به‌نوعی مخفی‌کاری می‌کنند.
بنابراین مجدداً سؤال را مطرح می‌کند، در هر سه‌باری که از امام (ره) این موضوع پرسیده شد، امام (ره) بر همان انجام کار فکری و فرهنگی تأکید کردند؛ این یعنی ایجاد تحول در شناخت انسان نسبت به جامعه خودش و خلقت.
سلیمی نمین در ادامه با اشاره به تأثیر فعالیت‌های فکری و فرهنگی پیش از انقلاب بر جامعه ایران گفت: همین امر موجب شد انسان‌هایی که اسارت را برای بهره‌مندی از متاع دنیوی می‌پذیرفتند، دیگر حاضر نبودند زیر بار این اسارت بروند، حاضر بودند تن به شهادت بدهند، اما ذلت را نپذیرند؛ چون در شناختشان نسبت به پدیده‌ها تحول ایجاد شده بود.