خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 27 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ایندیپندنت؛ عملیات «نجات سگ گُنده» برای بقای بوریس جانسون

فارس | بین‌الملل | شنبه، 25 دی 1400 - 12:13
روزنامه «ایندیپندنت» در خبری اختصاصی گزارش داد، بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلیس که به دلیل رسوایی اخیر تحت فشار برای استعفا قرار دارد، یک برنامه ویژه برای حفظ مقام خود در پیش گرفته است.<br/>
جانسون،انگليس،بوريس،استعفا،اينديپندنت،دفتر،برنامه،اختصاصي،خب ...

خلاصه خبر

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در حالی که فشارها بر بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلیس برای استعفا تشدید شده است، یک رسانه انگلیسی از برنامه خاص وی برای نجات خودش خبر داد.
طبق خبر اختصاصی ایندیپندنت، برنامه ویژه برای نجات بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلیس از فشارهای برای استعفا به «عملیات نجات سگ گُنده» نامگذاری شده و خود جانسون هم از این اسم برای این برنامه استفاده کرده است.
به گفته این منابع، برنامه مورد قبول در میان بوریس جانسون و مشاورانش این است که حداقل یک منصوب سیاسی ارشد و یک مقام ارشد در ارتباط با «رسوایی مهمانی» (Partygate ) باید از نخست‌وزیری کنار گذاشته شوند.
انتشار خبر اختصاصی ایندیپندنت درباره تدارک بوریس جانسون و حلقه نزدیک به او برای نجاتش از تشدید فشارهای برای استعفا در شرایطی انجام شده که دولت انگلیس روز جمعه (دیروز) به دلیل برگزاری دو مهمانی پیش از اجرای مراسم خاکسپاری شوهر ملکه انگلیس، مجبور به عذرخواهی شد.
مقام‌های این دفتر از اظهارنظر درباره وجود طرح ویژه برای نجات بوریس جانسون اجتناب کردند.