سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

بانوان نیازمند فضاهای سالم ورزشی هستند

ایسنا | استان‌ها | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 18:54
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه احداث پارک‌های بانوان در استان‌های مختلف کشور در دولت نهم و دهم آغاز شد، گفت: اما در برخی از شهرها پارک ویژه بانوان وجود ندارد، احداث فضاهای سالم ورزشی و تفریحی برای بانوان ضروری است، زنان بیش‌تر از مردان به ورزش نیاز دارند.
زنان،بانوان،خانواده،كشور،بختياري،چهارمحال،طرح،جمعيت،فرهنگي،م ...

خلاصه خبر

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه احداث پارک‌های بانوان در استان‌های مختلف کشور در دولت نهم و دهم آغاز شد، گفت: اما در برخی از شهرها پارک ویژه بانوان وجود ندارد، احداث فضاهای سالم ورزشی و تفریحی برای بانوان ضروری است، زنان بیش‌تر از مردان به ورزش نیاز دارند.
شناسایی شده است و در فراکسیون زنان و خانواده مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد.
افزایش انتصاب زنان در پست‌های مدیریتی در چهارمحال و بختیاری
در ادامه جلسه مرضیه جلیل‌پور- مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه نقش زنان در رشد و تعالی خانواده غیرقابل انکار است، اظهار کرد: نقش سازنده زنان باید در بحث خانواده مدنظر قرار بگیرد، همچنین نقش مادری و همسری در آموزه‌های دینی مورد توجه قرار گرفته است.
وی افزود: امروز زنان در تعاملات فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی نقش موثری در مدیریت نوین دارند، زنان شاغل امروز نقش موثری در تصمیم‌گیری‌های خانواده دارند.
جلیل‌پور با بیان اینکه ۴۹۲ هزار نفر از جمعیت چهارمحال و بختیاری را زنان تشکیل می‌دهند، گفت: در این استان ۴۴۰ بانوی کارآفرین، ۱۴۱ بانوی شاخص، ۲۱ بانوی بازرگان، ۱۸۸ تعاونی با مدیریت زنان، ۴۰۰ بانوی فرهیخته و ۴۷ بانوی فعال اقتصادی وجود دارد، همچنین برای ۳۵۴۶ از بانوان استان با همکاری دفتر امور زنان و خانواده استانداری چهارمحال و بختیاری شغل ایجاد شده است.
مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: انتصاب زنان در پست‌های مدیریتی از ۱۰ درصد در سال ۹۶ به ۱۳.۱ درصد در سال ۱۴۰۰ رسیده است، تاکنون ۲۱ هزار و ۸۷۹ زن سرپرست خانوار در استان شناسایی شده است.