خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 01 آبان 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

کنگره‌ای برای بزرگداشت "چهارمین شهید محراب"

ایسنا | استان‌ها | پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 14:13
شهید آیت الله میرزا عطاالله اشرفی اصفهانی از چهره های ماندگار انقلاب اسلامی و یاران سخت کوش امام خمینی(ره) ۲۳ مهر ۱۳۶۱ در محراب نماز جمعه کرمانشاه به دست منافقین کوردل به شهادت رسید.
شهيد،اشرفي،اصفهاني،آيت،الله،كرمانشاه،محراب،شخصيت،كنگره،جمعه، ...

خلاصه خبر

ایسنا/کرمانشاه شهید آیت الله میرزا عطاالله اشرفی اصفهانی از چهره های ماندگار انقلاب اسلامی و یاران سخت کوش امام خمینی(ره) ۲۳ مهر ۱۳۶۱ در محراب نماز جمعه کرمانشاه به دست منافقین کوردل به شهادت رسید.
به گزارش ایسنا، آیت الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در این کنگره با تقدیر از ابتکار شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور برای معرفی شخصیت های برجسته، گفت: اگر امروز ایران اسلامی به عنوان یک ابرقدرت در منطقه مطرح است، این مهم به پاس زحمات و استقامت بزرگانی مثل آیت الله اشرفی اصفهانی حاصل شده، لذا معرفی چنین شخصیت هایی به جامعه می تواند تاثیرگذاری بالایی در الگوگیری نسل جوان از امثال شهید اشرفی اصفهانی داشته باشد.
آیت الله علما ادامه داد: آیت الله اشرفی اصفهانی از چهره های تاثیرگذار بود که با مدیریت عالمانه خود جریان انقلاب را در کرمانشاه مدیریت کرد.
امام جمعه موقت تهران ادامه داد: شخصیت تقریبی آیت الله اشرفی اصفهانی در این خطه با تنوع قومی بالا سبب شده تا کرمانشاه به عنوان یکی از محورهای وحدت در کشور شناخته شده باشد و اگر امروز کرمانشاه را به عنوان یک استان متحد و یکپارچه می بینیم، ریشه این اتحاد را باید در شخصیت تقریبی امثال آیت الله اشرفی اصفهانی جستجو کنیم.
ماموستا ملاقادر قادری امام جمعه اهل سنت شهرستان پاوه هم در این کنگره گفت: چهارمین شهید محراب عالمی بود عامل.
امام جمعه پاوه ساده زیستی را در زندگی آیت الله اشرفی اصفهانی مشهود دانست و افزود: کسانی که با ایشان در ارتباط بودند می دانند که ساده زیستی واقعا در سبک زندگی شهید اشرفی مشهود بود.