سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

ایران ـ کره؛ خیلی دور، خیلی نزدیک

ایسنا | فرهنگی و هنری | پنجشنبه، 25 شهریور 1400 - 01:12
مجله «آسیا ان» در شماره تازه خود، در مقاله‌ای، به روابط فراز و نشیب دار ایران و کره جنوبی پرداخته است. در این مطلب، به‌طور ضمنی، به دولت کره جنوبی برای پیروی از سیاست‌های تحریمی ایالات متحده علیه ایران، انتقاد شده است.
كره،ايران،تهران،جنوبي،سئول،خيابان،كشور،برندهاي،آسيا،روابط،سا ...

خلاصه خبر

به گزارش ایسنا، در شماره جدید مجله سه زبانه (انگلیسی، عربی و کره‌ای) «آسیا ان» که توسط انجمن رونامه‌نگاران آسیا، در سئول ـ پایتخت کشور کره جنوبی ـ منتشر می‌شود، در مقاله‌ای مطبوعاتی با عنوان «ایران ـ کره؛ خیلی دور، خیلی نزدیک»، آمده است:
حدود ۴۵ سال پیش، شهرداران تهران و سئول، تفاهمنامه ای امضاء کردند که بر اساس آن، خیابانی در سئول به نام تهران نامگذاری شد و خیابانی در تهران نیز به نام سئول.
خیابان تهران در پایتخت کره جنوبی، به طول چهار کیلومتر، الان یکی از مراکز تجاری و اداری مهم در شهر سئول است.
در خیابان سئول در تهران نیز، به طول سه کیلومتر، یکی از بزرگترین باشگاه‌های ورزشی ایران، ساختمان کمیته ملی المپیک ایران و محل برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران قرار دارد.
همچنین حدود ۲۰ سال پیش پارکی به‌نام سئول در نزدیکی این خیابان تاسیس شد.
یک مرکز خرید بزرگ نیز در نزدیکی سفارت کره جنوبی در تهران، به نام «سئول» تاسیس شد که فروشگاه‌ها و کافه‌های مختلف در آن قرار دارند».
خیابان سئول در تهران
خیابان تهران در سئول