خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 13 مرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

شکایت روسیه از اوکراین در دادگاه حقوق بشر اروپا

فارس | برگزیده، بین‌الملل | جمعه، 01 مرداد 1400 - 01:29
دولت روسیه از اوکراین بابت موارد متعددی از نقض حقوق بشر از گرفتن جان غیرنظامیان تا بستن آب بر روی منطقه کریمه، به دادگاه حقوق بشر اروپا شکایت کرد.
روسيه،اوكراين،حقوق،شكايت،بشر،موارد،پرونده،دادگاه،اروپا،غيرنظ ...

خلاصه خبر

دولت روسیه از اوکراین بابت موارد متعددی از نقض حقوق بشر از گرفتن جان غیرنظامیان تا بستن آب بر روی منطقه کریمه، به دادگاه حقوق بشر اروپا شکایت کرد.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دولت روسیه روز پنجشنبه از اوکراین بابت طیفی از مسائل مختلف به دادگاه حقوق بشری اروپا شکایت کرد.
در این پرونده به ده مورد از جرائم حقوق بشری اوکراین اشاره شده است.
همچنین در این پرونده به مواردی از جمله اقدام اوکراین به بستن آب بر روی شبه جزیره کریمه پس از الحاق این منطقه به روسیه از طریق همه‌پرسی است.
دفتر دادستانی روسیه گفت: «قصد تنظیم این پرونده این است که توجه دادگاه اروپا و تمام جامعه جهانی را به نقض فاحش و نظام‌مند حقوق بشر توسط مقامات اوکراینی جلب کند».
زاخاروا در ادامه گفت: «اینطور به نظر می رسد که اطلاعاتی که از سوی روسیه و نمایندگان روسیه منتشر می‌شود به جامعه غربی نمی رسد اما آنچه به دادگاه حقوق بشر اروپا ارسال شده نباید نادیده گرفته شود».