خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 06 مرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

توضیحات وزیر نیرو در کمیسیون انرژی درباره خاموشی‌های برق

مشرق | سیاسی | چهارشنبه، 19 خرداد 1400 - 19:41
دبیر کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه طبق گفته وزیر نیرو به دلیل خشکسالی گسترده در کشور و افزایش مصرف برق قطعاً خاموشی‌هایی را خواهیم داشت.
برق،مگاوات،نيرو،مجلس،كميسيون،آب،انرژي،وزير،توليد،نمايندگان،و ...

خلاصه خبر

وی افزود: در این نشست نمایندگان مجلس سؤالات خود را درباره کمبود و قطعی آب، تأمین آب در فصل گرما، قطعی‌های ۴۸ ساعته آب، رها شدن طرح‌ها و پروژه‌های آبرسانی، لزوم تکمیل فاضلاب استان‌های جنوبی و تسریع در حفر چاه در مناطق مختلف را مطرح کردند.
ضمن اینکه لزوم تأمین آب کشاورزان هماهنگی بیشتر بین وزارتخانه‌های نیرو و جهاد، تکمیل و بهره‌برداری از آب‌شیرین‌کن‌ها و بازسازی شبکه‌ه‌های انتقال آب از دیگر مواردی بود که نمایندگان مجلس در این باره مطالبی را عنوان کردند.
ولی اگر برق هسته‌ای و خورشیدی را هم به مجموع تولیدات بیافزاییم به تولیدی حدود ۶۰ هزار مگاوات می‌رسیم و حدود ۳-۴ هزار مگاوات هم افت برق‌آبی خواهیم داشت و با توجه به اینکه میزان مصرف بیش از این ارقام ا ست مجبور به خاموشی و قطعی برق خواهیم بود و به همین دلیل باید برق تعدادی از صنایع و چاه‌های کشاورزی در ایام پیک قطع شده و استفاده آنها از برق به ایام غیرپیک موکول شود.