خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 17 اردیبهشت 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

چاروایماق شهرستانی محروم با ۶۵ مدرسه کانکسی بدون اینترنت

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 15 اردیبهشت 1400 - 10:24
تبریز- وجود ۶۵ مدرسه کانکسی در شهرستان چاراویماق، سالها است کوله باری از مشقت بر دوش دانش آموزان و معلمان این منطقه نهاده است که لزوم توجه جدی مسئولان را می‌طلبد.
مدارس،كانكسي،چاراويماق،دانش،آموزان،مدرسه،روستاهاي،ساخت،كانكس ...

خلاصه خبر

وجود ۶۵ مدارس کانکسی در چاراویماق
وی عدم ساخت و ساز مدارس در چاراویماق را از اصلی‌ترین علل وجود مدارس کانکسی دانسته و گفت: استفاده از مدارس کانکسی به دلیل صعب العبور بودن روستاها و عدم انتقال مصالح برای ساخت مدارس نیست بلکه انتقال کانکس به روستاها سخت است و وجود مدارس کانکسی به دلیل عدم ساخت و ساز مدارس می‌باشد.
لزوم توجه بیشتر مسئولان به مدارس کانکسی چاراویماق
وی بیان کرد: دانش آموزان مدارس کانکسی در فصول مختلف سال در وضعیت خوبی به سر نمی‌برند و امکاناتی که در مدارس آجری وجود دارد در مدارس کانکسی موجود نیست.
وجود ۶۶ مدرسه کانکسی در چاراویماق
روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان آذربایجان شرقی در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: تعداد کل مدارس در شهرستان چاراویماق، ۱۸۲ مدرسه می‌باشد که از این تعداد، ۶۶ مدرسه کانکسی در حال فعالیت بوده و ۷ باب مدرسه کانکسی نیز توسط خیرین احداث شده است.
محمدرضا شادرو به احداث پژوهشکده دکتر دهخدا توسط خیرین مدرسه ساز اشاره کرده و افزود: ۲ مدرسه خشتی در روستاهای چاراویماق تخریب و در حال احداث می‌باشد.
وی ادامه داد: ۵ باب مدارس منطقه و مدارس شهری مورد تخریب قرار گرفته است که در حال حاضر در دست احداث می‌باشد.
مدارس کانکسی مشکلات زیادی دارند
مدارس کانکسی باید به طور کامل حذف شود و به جای مدارس کانکسی می‌توان خانه‌ای اجاره شود تا با امنیت و بهره‌وری بیشتری بتوان فعالیت کرد
مدارس کانکسی باید به طور کامل حذف شود
محمودی گفت: مدارس کانکسی باید به طور کامل حذف شود و به جای مدارس کانکسی می‌توان خانه‌ای اجاره شود تا با امنیت و بهره‌وری بیشتری بتوان فعالیت کرد.
اولویت بندی ساخت مدارس با توجه به نیاز مناطق و تعداد دانش آموزان