خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 17 اردیبهشت 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

شلیک سودجویان بر قلب محیط زیست در سمیرم / روایت تسنیم از یک قلاده خرس که قربانی خرافه‌‌ و باورهای غلط مردم شد- اخبار اصفهان - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 15 اردیبهشت 1400 - 10:12
گروه استان‌ها- در هفته گذشته شاهد تلف شدن یک قلاده خرس در شهرستان سمیرم بر اثر شلیک چند گلوله بوده‎ایم که افراد سودجو بعد از کشتن این حیوان و بیرون آوردن کیسه صفرا، آن را رها کرده بودند.
محيط،زيست،اصفهان،كشور،سميرم،شهرستان،استان،خرس،منطقه،توجه،وحش ...

خلاصه خبر

سگ کشی با اسید در شیراز، شکنجه و به دار آویختن بزمجه در شهرستان برخوار، لاشه 7 روباه دم‌بریده شده، کشتار گوزن‌ها، رنگ کردن سگ برای گرفتن سلفی، سنگسار کردن گربه و خفه کردن سگ در میناب تنها بخش کوچکی از نمونه‌های بارز حیوان آزاری و کشتار حیوانات در کشور بوده است.
در ادامه این کشتارها در هفته گذشته شاهد تلف شدن یک قلاده خرس در شهرستان سمیرم بر اثر شلیک چند گلوله بوده‎ایم که افراد سودجو بعد از کشتن این حیوان و بیرون آوردن کیسه صفرا، آن را رها کرده بودند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به شکار یک قلاده خرس در سمیرم اظهار داشت: در هفته گذشته شکار یک قلاده خرس با تفنگ در ارتفاعات پادنای علیای شهرستان سمیرم گزارش شد که بعد از بررسی مشخص شد که بر اساس یک باور غلط سودجویان از جگر خرس برای کارهای دارویی استفاده می‌کنند.
وی با بیان اینکه محیط زیست کشور باید مجوز گرفتن نیروی انسانی را به محیط زیست شهرستان سمیرم بدهد و پایگاه‌های محیط بانی را افزایش دهد تا نیروهای گشت بیشتری بزنند، افزود: در سال گذشته هم یک قلاده خرس دیگر در این شهرستان کشته شده بود و باید توجه ویژه شود.
شیشه‌فروش با اشاره به اینکه حیات وحش سرشماری شده 4 گونه شاخص عمده استان از کل، بز، قوچ، میش، آهو و جبیر بالغ بر 46 هزار رأس بوده که رتبه اول در سرانه این سه گروه در کشور را به خود اختصاص می‌دهد، گفت: عرصه‌های تحت مدیریت محیط زیست استان دربرگیرنده بیش از 21 گونه جانوری کمیاب و در خطر انقراض بوده که دارای اهمیت جهانی بوده است که می‌توان به یوزپلنگ، پلنگ، گربه شنی، روباه شنی، جبیر، سیاهگوش، هوبره و زاغ بور اشاره کرد.