خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 07 اسفند 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2152375 خبر

پشت پرده گرانی میوه و تره‌بار/ سبد میوه شب عید خانوار پر می‌شود؟

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | چهارشنبه، 06 اسفند 1399 - 00:12
قیمت انواع میوه و تره‌بار طی هفته‌های اخیر نوساناتی داشته است با این وجود مسئولان از تنظیم بازار میوه شب عید و تعادل قیمت‌ها خبر می‌دهند.
بازار،پرتقال،قيمت،ميوه،عرضه،تومان،توليد،نارنگي،كشاورزي،اشاره ...

خلاصه خبر

دلایل گرانی میوه در بازار/کمبودی در عرضه پرتقال شب عید نداریم
شادلو با بیان اینکه عمده پرتقال تولیدی برداشت شده و در سردخانه‌ها ذخیره سازی شده است، گفت: گرچه برخی انواع پرتقال همچون والنسیا در زمان فروردین و بعد از آن برداشت می‌شوند، اما میزان آن محدود است.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه عمده پرتقال تا آذر برداشت می‌شود، بیان کرد: پرتقال‌های تولیدی به مرور تا خرداد آتی عرضه می‌شوند و گرانی‌های اخیر پرتقال هیچ ارتباطی به کمبود ندارد.
نایب رئیس اتحادیه باغداران تهران با اشاره به اینکه میزان عرضه پرتقال بیش از تقاضا است،افزود: افزایش جزئی قیمت پرتقال طبیعی است، چرا که این میوه درصدی افت و ضایعات دارد که با احتساب هزینه انبارداری و سردخانه تا حدودی افزایش یافته است که هیچ ارتباطی به کمبود ندارد.
توزیع قطره چکانی نهاده دامی علت اصلی گرانی میوه/۷۰۰ هزار تن پرتقال در انبارهاست
اکبر یاوری عضو هیئت مدیره اتحادیه بارفروشان‌میدان مرکزی میوه و تره بار در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی باشگاه خبرنگاران جوان، توزیع قطره چکانی پرتقال را علت اصلی گرانی های اخیر در بازار اعلام کرد و گفت: طی هفته های اخیر، سورتینگ داران پرتقال را قطره چکانی وارد بازار کردند که با رایزنی های مختلف با اتحادیه باغداران بازار مجدد به حالت عادی بازگشت.
وی افزود: قیمت هر کیلو پرتقال تامسون شمال در میدان مرکزی ۱۰ هزار تا ۱۲ هزار تومان، پرتقال ناول جنوب ۲۰ هزار تا ۲۴ هزار تومان، سیب درختی ۷ هزار تا ۱۵ هزار تومان و کیوی ۱۰ هزار تا ۱۵ هزار تومان است.
به گفته یاوری، با توجه به ذخیره ۷۰۰ هزار تن پرتقال در انباری های شمال، پیش بینی می شود که التهاب خاصی در بازار صادرات رخ ندهد.
عضو هیئت مدیره اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار در پایان قیمت کنونی هر کیلو موز هندی در میدان مرکزی را ۳۰ هزار تومان و موز اکوادور را ۴۰ هزار تومان اعلام کرد.