خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 12 اسفند 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2164331 خبر

اجرای عملیات آبخیزداری در ۶۸۰ حوزه آبخیز

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | سه شنبه، 05 اسفند 1399 - 21:29
مدیرکل دفتر آبخیزداری سازمان جنگل ها از اجرای عملیات اجرایی در ۶۸۰ حوزه آبخیز خبر داد و گفت: با توجه به بارش‌های مناسب پیش رو، چندین پروژه‌ آبخیزداری همزمان با هفته منابع طبیعی به بهره‌برداری می‌رسد.
آبخيزداري،آبخوانداري،توسعه،برنامه،سيلاب،كشور،منابع،سازمان،سي ...

خلاصه خبر

ابوالقاسم ‌حسین پور مدیر کل دفتر کنترل سیلاب و آبخیزداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری با پیشرفت مناسبی در حال انجام است، اظهار کرد: با برنامه ریزی مناسبی که از ابتدای سال صورت گرفته، در چندین نوبت شاهد افتتاح پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری در سطح کشور هستیم.
مدیر کل دفتر کنترل سیلاب و آبخیزداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری ادامه داد: با توجه به تصویب قانون بودجه ۱۴۰۰ و تدوین برنامه هفتم توسعه در سال آینده انتظار می‌رود که موضوع سیل و فرونشست زمین به عنوان ۲ مخاطره جدی در پهنه سرزمین ایران مورد توجه قرار گیرد تا از احتمال وقوع بخشی از آسیب‌ها و تشدید مخاطرات در آینده پیشگیری شود.
مدیر کل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری ادامه داد: طی ۵ سال برنامه ششم توسعه مقرر شد ۱۰ میلیون هکتار طرح‌های آبخیزداری و آبخوانداری اجرا شود که خوشبختانه طی ۲ سال گذشته توانستیم به پیش‌بینی برنامه نزدیک شویم و با حمایت قانون بودجه سال آینده امیدواریم بحث آبخیزداری و آبخوانداری که مورد تاکید مقام‌معظم رهبری است، با جدیت دنبال شود تا پاسخ جدی به نیاز مردم داده شود.