خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 07 اسفند 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2151522 خبر

هیچ امضا فروشی در نظام مهندسی وجود ندارد/ از پیگیری تخلف ۴۰ میلیارد تومانی خسته نشده‎ایم

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | سه شنبه، 05 اسفند 1399 - 12:58
میر جعفری گفت: هیچ امضا فروشی در نظام مهندسی وجود ندارد و اگر هم تخلفی صورت گیرد به خاطر نرخ پایین تعرفه‌هاست.
مهندسي،نظام،مهندسان،افزايش،مهندس،رابطه،تهران،ساختمان،ساخت،اس ...

خلاصه خبر

او ادامه داد: ۱۲۰ هزار نفر مهندس در کشور وجود دارند و ممکن است در بین این تعداد از مهندسان کشور لغزشی ایجاد شود، اما هم اکنون با همکاری شورای انتظامی و نظام مهندسی استان تهران نظارت‌های خود را افزایش داده‌ایم و با کوچکترین تخلف برخورد خواهیم کرد.
میر جعفری توضیح داد: مهندسان برای امضای خود ارزش قائل هستند و هیچ کدام از آن‌ها اقدام به فروش قلم خود نمی‌کنند.
میر جعفری با بیان اینکه متاسفانه یکی از مشکلات در نظام مهندسی آن است که هیچ محدودیت زمان برای مسئولیت مهندسان ناظر وجود ندارد، افزود: ممکن است یک ساختمانی بعد از چندین سال دچار مشکل شود، اما دادگاه مهندس ناظر را به دادگاه می‌کشاند و ممکن است حتی مهندس مجرم شناخته شود و دیه هم برای آن در نظر بگیرند.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران تاکید کرد: در این رابطه باید محدودیت زمانی و همچنین مسئولیت‌های محدودی برای مهندسان ناظر ایجاد شود و ما از دادگاه و قوه قضائیه درخواست می‌کنیم که برای مهندسان و کارگران دادگاه ویژه تشکیل داده شود و با همکاری مهندسان امیدواریم همکاری قوه قضائیه در این رابطه تقویت شود.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران ادامه داد: حق الزحمه یک سرامیک کار ۴۵ تا ۵۰ هزار تومان است، اما یک مهندس ناظر ساختمان با تمام گرفتاری‌ها و مسئولیت‌های سنگین بین ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان حق الزحمه دارد که این نرخ در شان مهندسان ساختمان نیست.