خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 01 بهمن 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2070544 خبر

فرصت‌های گالری‌گردی در روزهای پایانی هفته

ایسنا | فرهنگی و هنری | پنجشنبه، 25 دی 1399 - 16:14
در روزهایی که به سبب افزایش شیوع ویروس کرونا در کشور، بسیاری از مراکز فرهنگی و هنری تعطیل هستند، برخی از گالری‌ها با برگزاری نمایشگاه‌های هنری به فعالیتشان ادامه می‌دهند و البته برخی هم ترجیح داده‌اند که در شرایط فعلی، نمایشگاه‌های آنلاین برگزار کنند یا اینکه تعطیل بمانند.
گالري،نمايشگاه،خيابان،بازديد،خانه،روز،انفرادي،نقاشي،فضاي،واق ...

خلاصه خبر

عنادی درباره این نمایشگاه آثارش می‌گوید: در جهانی به وسعت بی‌معنایی و پوچی که همه چیز می‌تواند بر اساس قوانین جبری و غریزه باشد، انسان معاصر تنهاست و هیچ مامنی برای پناه بردن ندارد و تنها نگاه «معنابخش» است که می‌تواند پدیده‌های چرک و عادی و یومیه زندگی را بدل به معنایی کند که ارزش زیستن داشته باشد.گاهی دنیا به مثابه زباله‌دانی است که جز پوچی در آن نیست و تنها زمانی راه نجات هویدا می‌شود که در میان این هیاهو ردی از معنا یافته آن را برجسته کنیم.
بخشی از دارایی ما (طراحان آزاد) دوستی با هنرمندانی است که چند سال یک بار آثارشان را در قالب نمایشگاهی انفرادی ارائه کرده‌اند.
از هرکدام خواستیم که آخرین سه اثرش را در اختیار گیومه قرار دهد ...»
امکان بازدید از این نمایشگاه هنری در روزهای زوج از ساعت ۳ تا ۷ بعدازظهر و جمعه‌ها از ۴ تا ۸ بعد از ظهر فراهم شده است.
گالری اعتماد ۱ در میدان هفت تیر، مفتح جنوبی، بن‌بست شیرودی، پلاک ۲۵ واقع شده است.
«سنگلاخ» در گالری آ
خانه هویتش را به عنوان مکانی خصوصی برای آرامش و آسایش از دست داده و به ترکیبی ناآشنا از خانه ـ رستوران، خانه ـ سینما، خانه ـ اداره، خانه ـ استودیو و … تبدیل شده است.
خانه همه‌جاست.
تمامی آثار این مجموعه در خانه من عکاسی شده است.
یا اتاقکی نمور و مه‌گرفته؟»
در توضیح آثار این نمایشگاه آمده است: خطاهای فن‌آوری که محصول نقص در دستگاه‌های دیجیتالی هستند، به ما تصاویر ناقصی ارائه می‌دهند.
در پروسه خلق اثر گلیچ از طرفی ما به پخش‌کننده دیجیتالی به عنوان رسانه متکی هستیم و از طرف دیگر هنرمند قرار دارد و ضلع سوم را تفسیر این هنر دیجیتالی توسط مخاطب می‌سازد.
در هنر گلیچ، زبان و گفتمانی است که ‌موید حرکت از کل به جزء و متعاقبا جزء به کل باشد و در این چرخه دست به بازخوانی پیکسل به عنوان عنصری مستقل بزند.