خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 06 مرداد 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان کاوشگر عمیق (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

سلسله نشست های «رستاخیز واژه ها» برگزار می‌شود

مهر | فرهنگی و هنری | شنبه، 29 آذر 1399 - 15:44
امین زاده گفت: ویژه برنامه «رستاخیز واژه ها» سلسله‌ نشست‌هایی با عنوان خدمات متقابل اسلام و هنر است که هر دو هفته یکبار در روزهای دوشنبه به میزبانی فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود
انديشه،اسلامي،هنر،فرهنگسراي،انقلاب،متقابل،برنامه،تأثير،علوم، ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری مهر، فرهنگسرای اندیشه در جدیدترین ویژه برنامه هفتگی خود سراغ مقوله تأثیر متقابل اسلام و هنر رفته و در اولین برنامه تأثیر متقابل شعر و انقلاب اسلامی را بررسی کرده است.
توجه به موضوعات فرهنگی و اجتماعی از منظر اندیشه اسلامی و ارائه راهکارهای حل مسئله از سوی اندیشمندان، زمینه‌ساز اجرای سلسله برنامه‌هایی در فرهنگسرای اندیشه شده است.
برگزار شد.
جدیدترین سوژه‌ای که قرار است به صورت ویژه در فرهنگسرای اندیشه بدان پرداخته شود، خدمات متقابل اسلام و هنر است که در آن سرفصل‌های متنوعی مورد بحث و بررسی قرار گرفته و در گفت‌وگو با کارشناسان هر حوزه سوالات و شبهات پیرامون آن پاسخ داده می‌شود.
این مفهوم کاربردی در جریان تاریخ اسلام، پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آن در هشت سال دفاع مقدس تأثیرگذار بوده و خود نیز تاثیرگرفته است.
وی تاکید کرد: باعنایت به اینکه هنر و فلسفه آن در زمره علوم انسانی اسلامی به‌شمار می‌رود، تصمیم گرفتیم به بررسی، تأثیر و تأثر این دو بر یکدیگر بپردازیم‌.
شعر از صدر اسلام تا به امروز به مثابه رسانه‌ای قدرتمند و اثرگذار مطرح بوده و بسیاری از مفاهیم دینی از این طریق منتقل شده است.
اولین جلسه از رستاخیز واژه‌ها به میزبانی دکتر محمدرضا سنگری، اندیشمند صاحب سبک شعر و ادبیات و محمدرضا وحیدزاده از شاعران کشور برگزار می‌شود.
امین زاده در پایان گفت: انشاالله در آینده درباره علوم و اندیشه اسلامی و همچنین نسبت دین مبین و مترقی و تمدن‌ساز اسلامی با هنر و جایگاه هنر در معارف و آموزه‌های دینی با دعوت از کارشناسان و اساتید حوزه و دانشگاه و بیان دیدگاه‌های مختلف بیشتر پرداخته خواهد شد.