خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 01 بهمن 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2068175 خبر

راهنماهایی که راننده شده‌اند!

ایسنا | برگزیده، فرهنگی و هنری | چهارشنبه، 05 آذر 1399 - 01:54
عضو هیأت‌مدیره انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان تهران می‌گوید: راهنماهای گردشگری از آبان سال گذشته رسما بیکار شده‌اند و خیلی‌هایشان حالا راننده تاکسی اینترنتی هستند.
گردشگري،راهنمايان،بيمه،كرونا،راهنماها،ايران،راهنماي،تومان،وز ...

خلاصه خبر

عضو هیأت‌مدیره انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان تهران می‌گوید: راهنماهای گردشگری از آبان سال گذشته رسما بیکار شده‌اند و خیلی‌هایشان حالا راننده تاکسی اینترنتی هستند.
بیکاری گروهی از این راهنماها که گردشگران خارجی را در ایران همراهی می‌کنند، از آبان سال گذشته و پس از سانحه هواپیمای اوکراینی، آغاز شده است؛ زمانی که شرکت‌های هواپیمایی بین‌المللی پروازهای ایران را متوقف کردند و آسمان ایران ناامن اعلام شد.
اما برخی از راهنماها می‌گویند: سامانه «کارا» (متعلق به وزارت کار) حتی کد ملی آن ها را نمی‌شناسد، چه برسد که بتوانند این وام را بگیرند.
حمید درودیان ـ عضو هیأت‌مدیره و خزانه‌دار انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان تهران ـ به ایسنا می‌گوید: راهنماها فراموش شده‌اند.
با این حساب تکلیف بقیه راهنماها روشن است.
بالاخره موقعیتی پیش می‌آید که تشکیلات راهنماها، استاندار و یا دادستان را ببینند تا مشکلات را مطرح کنند، اما در تهران ما بعد از ۹ ماه هنوز نتوانسته‌ایم مدیر میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران را ملاقات کنیم.
اگرچه آژانس‌دار، هتلدار و یا بومگردی‌ها هم دچار ضرر و زیان سختی شده‌اند، اما راهنما چه سرمایه‌ای دارد جز دانش؟
راهنماها امیدوار بودند امسال دیگر مشکل بیمه حل شود، حالا نه تنها این اتفاق رخ نداده که مشکلات معیشتی هم به آن اضافه شده است.
از طرفی، بانک‌ها طوری با فعالان گردشگری، مخصوصا راهنماها برخورد می‌کنند که عطای این وام نیم‌بند را به لقایش ببخشیم.