خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1857931 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

اقامه نماز جماعت در مسجدالحرام پس از ۷ ماه تعطیلی+فیلم و عکس

فارس | برگزیده، فرهنگی و هنری | یکشنبه، 27 مهر 1399 - 15:32
دومین مرحله عمره مفرده در سال جاری آغاز و با موافقت متولیان حرمین شریفین، اقامه نماز جماعت در مسجدالحرام با حضور زائران پس از هفت ماه تعلیق از سر گرفته شد.
مسجدالحرام،زائران،خدا،خانه،جماعت،نماز،حضور،كرونا

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، امسال با شیوع کرونا درهای مسجدالحرام بسته بود و فقط با تدابیر اتخاذ شده حج تمتع در کمترین زمان و فقط با حضور حدود ۱۰ هزار ساکن عربستان برگزار شد و پس از پایان اعمال حج تمتع، مجدد درهای خانه خدا به روی زائران بسته شد.
عمره مفرده از ۱۳ مهرماه با موافقت متولیان حرمین شریفین از سر گرفته شد که در مرحله نخست حدود ۶ هزار عمره‌گزار از عربستان به مسجدالحرام مشرف شدند.
امروز نیز همزمان با آغاز ماه ربیع الاول، دومین مرحله عمره مفرده آغاز شد و بعد از هفت ماه تعطیلی، زائران به اقامه نماز جماعت پرداختند.
البته نماز جماعت در مسجدالحرام هر روز با حضور کارکنان خانه خدا برگزار می‌شد، اما امکان تشرف زائران در مسجدالحرام وجود نداشت که از امروز اقامه نماز جماعت نیز با حضور زائران از سر گرفته شد.
به منظور حفظ سلامت عمره‌گزاران، دمای بدن زائران قبل از ورود به مسجدالحرام توسط دوربین‌های حرارتی سنجیده می‌شود و به منظور جلوگیری از شیوع کرونا، بیش از ۴ هزار نفر طی روز در ۱۰ نوبت مسجدالحرام را ضدعفونی می‌کنند.
خانه خدا از اواخر سال گذشته به دلیل شیوع کرونا ابتدا محدود شد و نرده‌هایی در اطراف کعبه به منظور لمس نکردن و نزدیک نشدن به خانه خدا قرار داده شد و در نهایت عمره مفرده متوقف و درهای خانه خدا بسته شد.
در ادامه تصاویری از برپایی نماز جماعت در مسجدالحرام با حضور عمره‌گزاران پس از هفت ماه تعطیلی را مشاهده می‌کنید:
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1857931 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.